İŞKUR Aracılığıyla Sağlık Personelleri Alınacak

İŞKUR üzerinden yayınlanan ilanlar ile farklı statülerde olmak üzere sağlık görevlileri istihdam edilecek.

Kamu Personeli Alımı 31.05.2018, 00:30
İŞKUR Aracılığıyla Sağlık Personelleri Alınacak

Alım Yapılacak Pozisyonlar

İŞKUR üzerinden yayınlanan ilanlara göre 176 hasta danışmanı, 165 hasta ve yaşlı bakım elemanı, 125 hasta kabul kayıt görevlisi ve 5 hasta bakımı teknisyeni alımı gerçekleştirilecektir.

Başvuru Şartları

Her bir kadro için gerekli olan başvuru şartları farklılık arz etmektedir. Bu kapsamda adaylar her bir ilanı özel olarak incelemelidir. Ancak bunların yanı sıra adayların en az lise mezunu olmaları gereklidir. Ekstra eğitim şartı istenen kadrolarda bu şart ayrıca detaylandırılmaktadır. Bunun yanı sıra adayların vardiyalı birşekilde çalışmaya engel sağlık durumlarının olmaması gereklidir. Bazı kadrolarda Office programlarını yetkin bir şekilde kullanmak gerektiği ifade edilmektedir. Yaş ve deneyim şartı gibi özel şartlar da ilanlarda belirtilmektedir. İŞKUR internet sayfası üzerinden bu detaylar rahatlıkla görüntülenebilir.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

İlanlar İŞKUR üzerinden yayınlandığı için başvurular da İŞKUR üzerinden gerçekleştirilecektir. Bunun için adayların İŞKUR’a üye olmaları gereklidir. Eğer henüz üye olmamış kimseler var ise internet adresi üzerinden ya da en yakın İŞKUR şubesinden üyelik işlemleri de gerçekleştirilmektedir. Ardından bilgilerinizi doğru bir şekilde girerek başvuru sürecini başlatabilirsiniz.

Başvurunuz değerlendirmeye alındıktan sonra size geri dönüş yapılacak ve işe alım süreçleri başlatılacaktır. Başvuru esnasında verilen bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğuna da dikkat etmek gereklidir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
mehmet.yılmaz 3 yıl önce
İş için. Temizlik.çi.olarak.