İnönü Üniversitesi Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı İçin Son Günler

İnönü Üniversitesi tarafından DPB aracılığıyla yayınlanan sözleşmeli sağlık personeli alımı başvuruları için son gün 2 Mayıs.

Kamu Personeli Alımı 29.04.2018, 00:27
İnönü Üniversitesi Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı İçin Son Günler

Alım Yapılacak Pozisyonlar
Bu ilan kapsamında 130 hemşire, 20 sağlık teknikeri, 2 fizyoterapist ve 1’er de biyolog vepsikolog alımı yapılacaktır. Alınacak kişiler sözleşmeli statüde istihdam edilecek olup İnönü Üniversitesi bünyesinde çalışacaklardır. 

Başvuru Şartları
İlana başvuru yapacak adayların kadroların karşısında yer alan özel eğitim şartlarını sağlamaları gereklidir. Bu sebeple ilanın iyi bir şekilde incelenmesi icap etmektedir. Bunun haricinde tüm adaylarda bulunması gereken birtakım özel şartlar da vardır. 

Bu şartlara göre adayların Devlet Memurları Kanunu madde 48’de yer alan şartları taşıyor olmaları gerekmektedir. Bunun yanı sıra hiçbir SGK kolundan emeklilik ya da yaşlılık aylığının da alınmaması gerekmektedir. İlana erkek ve kadın adaylar başvuru yapabilmektedir. Ancak erkek adayların askerliğini yapmış, tecil ettirmiş veya muaf olmaları gereklidir. 

Sözleşmeli pozisyonda iken son 1 yıl içerisinde sözleşmesinin feshedilmemişolması da şartlar arasındadır. Adayların ayrıca görevlerini yerine getirmeye engel akıl sağlığı bozukluklarının da olmaması gereklidir. 

Başvuru Şekli ve Tarihleri
İlana başvurular şahsen İnönü Üniversitesi’ne yapılacaktır. Son başvuru tarihi2 Mayıs olarak ilan edilmiştir. Posta ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. Başvurular yapıldıktan sonra 30 gün içerisinde Üniversite’nin internet sayfasında sonuçlar açıklanacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)