İnönü Üniversitesi 155 Kamu Personel Alımı Yapacak

İnönü Üniversitesi yayınladığı ilan ile üniversite hastanesinde çalışmak üzere 155 kamu personel alımı yapacağını açıkladı.

Kamu Personeli Alımı 18.04.2018, 21:33
İnönü Üniversitesi 155 Kamu Personel Alımı Yapacak

Alım Yapılacak Pozisyonlar
İnönü Üniversitesinin yayınladığı ilanda 155 sözleşmeli personelin 130’unun hemşire pozisyonunda istihdam edileceği ifade edildi. Geriye kalan alımlarda ise 21 kişi sağlık teknikeri olarak istihdam edilecek iken 2’si fizyoterapist, 1’i psikolog ve 1’i de biyolog olarak istihdam edilecektir. 

Başvuru Şartları 
Bu ilana başvuracak adayların 2016 yılında yapılan KPSS sınavından P93 puan türünde yeterli puanı almaları gereklidir. Ayrıca adayların her bir pozisyon için gerekli eğitim şartlarını da sağlamaları gereklidir. 

İlana başvuracak adayların 657 Devlet Memurları Kanunu Madde 48’de yer alan şartları da sağlamaları gereklidir. Ayrıca adayların herhangi bir emeklilik, malullük veya yaşlılık aylığı da almamaları gereklidir. İlana erkek ve kadın adaylar başvuru yapabilmektedir. Ancak erkek adayların askerlik ile ilişiklerinin bulunmaması gereklidir.  

Bu ilan kapsamında istihdam edilecek personeller sözleşmeli pozisyonda olacakları için son 1 yıl içerisinde aynı statüde sözleşmeli olarak çalışıp da sözleşmelerini fesheden kişilerin bu ilana başvurmaları mümkün değildir. 

Başvuru Usulü ve Tarihleri
İlana başvurmak isteyen adaylar için başvurular 18 Nisan tarihi itibariyle başladı. Son başvuru tarihi de 2 Mayıs olarak ilan edildi. Başvurular şahsen Üniversite’ye yapılacaktır. Başvuru yapılırken ilanda belirtilen belgelerin de eksiksiz teslim edilmesi gereklidir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)