İl Milli Eğitim Eski Hükümlü, Engelli Ve TMY Personeli Alımı

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yayınlanan ilanla eski hükümlü, engelli ya da terörle mücadeleden yararlanan statüsünde kamu personel alımı yapılacak.

Kamu Personeli Alımı 03.07.2018, 21:48
İl Milli Eğitim Eski Hükümlü, Engelli Ve TMY Personeli Alımı

Başvuru Şartları

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde çalıştırılmak üzere 17 kişi alınacaktır. Bu kapsamda alım yapılacak olan kadrolar ve başvuru şartları şunlardır:

  • 4 kişi büro işçisi alımı için engelli ve lisans mezunu olma şartları aranır.
  • 7 kişi beden işçisi alımı için eski hükümlü ya da terörle mücadeleden yararlananlardan ve en az ilkokul mezunu olanlardan alım yapılacaktır.
  • 2 büro işçisi alımı için adaylar lise mezunu olmalı ve engelli statüsünden bulunmalı.

- 4 büro işçisi alımı için adaylar önlisans mezunu ve engelli statüsünde olmalıdır.

Başvuru Usulü

İl milli eğitim müdürlüğü tarafından yapılacak olan kamu personeli alımı için İşkur üzerinden ilan yayınlanmıştır. Bu ilanlara başvuru yapmak isteyen adaylar ilan numarası ile başvurularını gerçekleştirebilirler. Başvurular İşkur üzerinden yapılacağı için adayların İşkur’a kayıtlı olması aranır. Başvurular elektronik ortamda ya da İşkur müdürlüklerine gidilerek bizzat yapılabilir.

Alım yapılacak olan kadrolar çeşitli olduğu için adaylar başvuru yapmadan önce İşkur üzerindeki ilgili ilanı incelemelidir. Başvuru şartları ve başvuru süresi her bir kadro için ayrı ayrı belirlenmiştir. Şartları sağlayan adaylar başvurularını şahsen ya da elektronik olarak yapabilirler.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)