İçişleri Bakanlığı Nüfus Müdürlükleri 1117 Büro Görevlisi Alımı

İçişleri Bakanlığı Valilik ve Kaymakamlıklara bağlı İl İlçe Nüfus Müdürlükleri sözlü sınav ile büro görevlisi alımı yapıyor. Şehirlere kadro dağılımı eklenmiştir.

Kamu Personeli Alımı 06.07.2018, 10:13
İçişleri Bakanlığı Nüfus Müdürlükleri 1117 Büro Görevlisi Alımı

İçişleri Bakanlığımız taşra teşkilatı Valilik, Kaymakamlık, İl ve İlçe nüfus birimlerinde istihdam edilmek üzere aşağıda kadro dağılımı gösterilen toplam 1117 adet sözleşmeli “Büro Personeli” pozisyonlarına kamu personeli alımı yapılacaktır.

Adaylar en az ön lisans mezunu olmak, 3-1 Ocak 2018 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak, (01.01.1983 ve daha sonraki tarihlerde doğanlar). ÖSYM tarafından 2016 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan; Lisans mezunları için KPSSP(3), Ön lisans mezunları için KPSSP(93) puan türünden en az 60 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak kaydıyla başvuruda bulunanlardan, KPSS puan türü esas alınmak suretiyle yapılacak olan başarı puan sıralamasına göre ilan edilen pozisyon sayısının 5 katı adayın içerisinde bulunması gerekmektedir.

Adaylar Bakanlığın www.icisleri.gov.tr adresli internet sitesinde yer alan “2018 yılı 4/B Sözleşmeli Büro Personeli Lisans Giriş(Sözlü) Sınavı İş Talep Formu”na ya da “2018 yılı 4/B Sözleşmeli Büro Personeli Ön Lisans Giriş(Sözlü) Sınavı İş Talep Formu”na, KPSS (B) Grubu puan türünden kendisine uygun olanı seçerek, 16 ile 20 Temmuz 2018 tarihleri arasında ilgili sınav duyurusu bölümünde yayımlanacak olan başvuru linki aracılığıyla e- devlet şifresi ile erişip elektronik ortamda müracaat edeceklerdir. Müracaatlar elektronik ortamda alınacağından posta yolu ile veya bizzat müracaatlar kabul edilmeyecektir.

İl İlçe Nüfus Müdürlükleri Mülakat İle 1117 Büro Görevlisi alım kılavuzu için tıklayın.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
Fazli gunes 3 yıl önce
Calismak istiyorum issizim
Fazli gunes 3 yıl önce
Calismak istiyorum issizim