İçişleri Bakanlığı Nüfus Müdürlüğü 72 Memur Alımı

İçişleri bakanlığı 57 kişi Nüfus ve vatandaşlık genel müdürlüğü 15 kişi olmak üzere 72 sözleşmeli kamu personeli alım ilanı yayınlandı. Ön başvurular internet ortamında yapılacaktır.

Kamu Personeli Alımı 13.09.2018, 19:34
İçişleri Bakanlığı Nüfus Müdürlüğü 72 Memur Alımı

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere, 31/12/2008 tarih ve 27097 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanan “Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik” in 8 inci maddesi uyarınca, İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek yazılı ve sözlü sınav başarı sırasına göre 72 (yetmiş iki) Sözleşmeli Kamu Personeli alınacaktır.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olması gerekmektedir.

İstenen belgeler; Fotoğraf (JPG, JPEG – çözünürlük 600x800), Özgeçmiş, SGK Hizmet Dökümü, Lisans diploması veya okul çıkış belgesinin aslı veya noter onaylı sureti olması gerekmektedir. 2017-2018 KPSS P3 sınav sonuç belgesi (KPSS sınav sonuç belgesi zorunlu değildir. İbraz etmeyenlerin puanı yetmiş (70) kabul edilecektir.), İngilizce dilinde Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı’ndan alınan puanı veya Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen YDS dengi puanı gösterir belge (Sınava çağırılacak adayların belirlenmesinde KPSS puanının %70’i ile yabancı dil puanının %30’unun toplamı dikkate alınacaktır.

Adaylar; Bakanlığımızın www.icisleri.gov.tr adresli internet sitesinde yer alan "2018 yılı Sözleşmeli Bilişim Personeli Sınavı Başvuru Formu’na, (01 - 09 Ekim 2018 nüfus ve vatandaşlık 57 kişi) (16 ile 24 ekim 2018 içişleri bakanlığı 15 kişi) tarihleri arasında ilgili sınav duyurusu bölümünde yayımlanacak olan başvuru linki aracılığıyla e-Devlet şifresi ile erişip elektronik ortamda müracaat edeceklerdir. Müracaatlar elektronik ortamda alınacağından posta yolu ile veya bizzat müracaatlar kabul edilmeyecektir.

İçişleri bakanlığı 15 kişi için tıklayınız. Nüfus ve vatandaşlık 57 kişi için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@