İçişleri Bakanlığı 1117 Personel Alımı Başvuruları Başlıyor

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan personel alımı ilanında il ve ilçe nüfus müdürlüklerinde görevlendirmek üzere toplamda 1117 sözleşmeli büro personeli alımı yapılacağı açıklandı.

Kamu Personeli Alımı 15.07.2018, 11:47
İçişleri Bakanlığı 1117 Personel Alımı Başvuruları Başlıyor

İçişleri Bakanlığı, büro personeli kadrosunda görevlendirmek üzere toplamda 1117 sözleşmeli personel alımı yapacağını daha önce duyurmuştu.

İstihdam edilecek personeller; taşra teşkilatları, il ve ilçe nüfus müdürlükleri, kaymakamlıklar ve valiliklerde görevlendirilecektir.

Başvuru yapmak isteyen adaylar için başvurular 16 Temmuz 2018 tarihi itibariyle başlayacak olup 20 Temmuz 2018 tarihinde sona erecektir.

İçişleri Bakanlığı Büro Personeli alımında adaylarda aranan şartlar arasında; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 48. Maddede yer alan genel şartları taşımak, en az ön lisans mezunu olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak, son 1 yıl içerisinde aynı statüdeki bir sözleşmeli pozisyonda çalışıyorken görevinden istifa etmemiş olmak yer almaktadır.

Başvuru sırasında kullanılacak puan türü Kamu Personeli Seçme Sınavı B puan türü olarak belirtilmiştir. Başvuru yapmak isteyen adaylar, İçişleri Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden online olarak başvurularını yapabileceklerdir.

İçişleri Bakanlığı 1117 büro personeli alımı ilan metninin tamamını incelemek için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (3)
Sule 2 yıl önce
Tamam anladık alınıyoda 40 dan sonra yaşamasın diyo yaş sınırı kalksın yeterrrrrrrrt
Kadir 2 yıl önce
Umarım bu içişleri bakanlığı memur alımları 2019 yılında da yapılacaktır
Şule 2 yıl önce
Yaaa arkadaş 35 yaş üstü yaşamasın mı sen bir işe al dene olmazsa çıkış yap yeter ya yok kpss yok yaş ne bu ya 20 yıldır uğraşıyoz zaten fetöcülerden girememişiz bir yere şimdide yaş geçti yazık hesabını kim verecek bunların