İçişleri Bakanlığı 1117 Kamu Personel Alımı Başvuru Sonuçları

İçişleri Bakanlığı 'na bağlı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Nüfus Müdürlükleri bünyesinde çalışmak üzere 1117 personel alımı başvuru sonuçları bugün açıklandı.

Kamu Personeli Alımı 25.07.2018, 19:49 25.07.2018, 19:50
İçişleri Bakanlığı 1117 Kamu Personel Alımı Başvuru Sonuçları

İçişleri Bakanlığı personel alımı için başvuru yapanlar heyecanla sonuçların açıklanmasını bekliyor. Sonuçların 25 Temmuz 2018 yani bugün açıklandı. Sınava katılmaya hak kazanan adayların yer alacağı listeler bugün İçişleri Bakanlığı sitesinden ilan edildi. Adaylar www.icisleri.gov.tr resmi internet sitesinden sonuçlara erişebilirler.

Sonraki Aşamalar

İçişleri Bakanlığı tarafından nüfus müdürlükleri, valilik, kaymakamlık gibi idari birimlerde il ve ilçelerde istihdam edilmek üzere memur alımı yapılacaktır. Başvuru yapan adayların belgeleri tamsa ve başvuruları kabul edilirse puan sıralamasına göre listelere girecektir. KPSS puanına göre yapılan sıralama ile her bir kontenjan için 5 katı kadar listelere girmeye hak kazanır. İşte bu listeler bugün açıklanacak. Peki, sonrasında ne olacak?

Sonuçların açıklanması ile sınava girmeye hak kazanan adayları sözlü sınav aşaması bekliyor. Bugün açıklanan listelerde yer alan adaylar sözlü sınava girecektir. Mülakat tarihi ve yerleri yine İçişleri Bakanlığı tarafından ilan edilecektir.

Her adayın sözlü sınava gireceği il bazında mülakat tarihleri değişecektir. Adaylar sınav yeri ve saatinde orada hazır olmalıdır. Taşra teşkilatında yer alan 7 ilde mülakatlar 3 Eylül 2018 tarihinde eş zamanlı olarak yapılacaktır. Mülakattan başarılı olan adaylar güvenlik soruşturmasından da geçtiyse işe başlamaya hak kazanacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Erhan.üren 2 yıl önce
Ticişleteşekurlreimi. Sunuyurum.içişleri. Bakanıma