Hazine Müsteşarlığı Memur Alımı Yapacak

Başbakanlık’a bağlı Hazine Müsteşarlığı yayınladığı ilan ile farklı pozisyonlarda istihdam edilecek devlet memuru alımları yapılacağını duyurdu.

Kamu Personeli Alımı 17.04.2018, 23:01
Hazine Müsteşarlığı Memur Alımı Yapacak

Başvuru Şartları 
4 farklı pozisyonda personel alımı yapılacak olup bu personeller merkezi finans ve ihale birimi içerisinde görevlendirileceklerdir. Alınacak personellerin pozisyonları ise insan kaynakları yöneticiliği, hukuk müşavirliği, bilgi teknolojileri yöneticiliği ve diğer ihtiyaç olan alanlar olarak belirlendi. 

Bu ilana başvuracak adayların Devlet Memurları Kanunu madde 48’de belirtilen özellikleri taşımaları gereklidir. Bunun yanı sıra yapılacak güvenlik soruşturması neticesinin de olumlu olması gereklidir. Adayların başvuracakları pozisyonun gerektirdiği lisans mezuniyetine de sahip olmaları gereklidir. Bu bölümler ilanda detaylı olarak belirtilmiştir. 

Adaylardan ayrıca yabancı dil de istenmektedir. Bu kapsamda son 5 yıl içerisinde yapılan YDS sınavından İngilizce alanında en az 80 puan alınmış olması gereklidir. 

Başvuru Usulü ve Tarihleri 
Bu ilana başvurmak isteyen adaylar Ankara’da yer alan merkezi finans ve ihale birimi binasında başvurularını şahsen yapmaları gereklidir. Farklı bir şekilde yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. Son başvuru tarihi ise 27 Nisan olarak ilan edilmiştir. Bu tarihten sonra başvurular alınmayacaktır. Dolayısıyla da adayların bu tarihlere dikkat etmeleri gereklidir. Bunlara ek olarak adaylardan istenen belgelerin de eksiksiz ve doğru bir şekilde teslim edilmesi gereklidir. Aksi takdirde adaylar atanmaya hak kazansalar dahi atamaları gerçekleştirilmeyecek ve yeni mağduriyetler doğabilecektir.

Yorumlar (0)