GİB 400 Memur Alımı Başvuru Süresi Sona Eriyor

Gelir İdaresi Başkanlığı, kendi bünyesinde istihdam etmek üzere toplamda 400 memur alımı yapacağın açıkladı.

Kamu Personeli Alımı 18.07.2018, 00:54 18.07.2018, 11:06
GİB 400 Memur Alımı Başvuru Süresi Sona Eriyor

Gelir İdaresi Başkanlığı’nca yayınlanan personel alımı ilanında, devlet gelir uzman yardımcısı kadrosunda görevlendirmek üzere 400 kamu personeli alımı yapacağını duyuruldu.

Başvuru yapmak isteyen adaylar için son başvuru tarihi 19 Temmuz 2018 olarak belirtilmiştir. Başvurular, Gelir İdaresi Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden online olarak yapılabilecektir.

3 grup halinde yapılacak olan alımlarda mezuniyet durumuna göre Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı yer almaktadır.

Birinci grupta toplamda 300 kişi alınacaktır. Birinci gruba başvuracak adaylarda aranan mezuniyet şartı hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri mezunu olmaları olarak belirtilmiştir. Ayrıca adayların 017 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı P48 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir.

İkinci grupta 50 personel alımı yapılacaktır. İkinci gruba başvuru yapmak isteyen adayların; bilgisayar mühendisliği, bilgisayar ve yazılım mühendisliği, elektrik elektronik mühendisliği, enformasyon sistemleri mühendisliği, bilişim sistemleri mühendisliği bölümlerinin birinden mezın olmaları gerekmektedir. Ayrıca 2017 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak da adaylarda aranan şartlar arasında yer almaktadır.

Üçüncü grupta 50 personel alımı yapılacaktır. Üçüncü gruba başvuru yapmak isteyen adayların dört yıllık lisans eğitimi veren üniversitelerin istatistik bölümünden mezun olmaları ve 2017 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı P12 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir.

Devlet Gelir Uzman Yardımcısı alımı başvuru kılavuzunu incelemek için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Ayşe onay 2 yıl önce
Lise mezunu yum çocuk gelişimi okudum çok acil işe ihtiyacın var Manisa alaşehir de oturuyorum