Fırat Üniversitesi 54 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı

Fırat Üniversitesi DPB aracılığıyla yayınladığı ilanda 54 sözleşmeli sağlık personeli alımı yapacağını duyurdu.

Kamu Personeli Alımı 26.04.2018, 22:30
Fırat Üniversitesi 54 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı

Alım Yapılacak Pozisyonlar 
Fırat Üniversitesi ilanı kapsamında 37 hemşire, 2 fizyoterapist ve 15 sağlık teknikeri alınacaktır. Bu personeller Fırat Üniversitesi Hastanesi bünyesinde istihdam edilecektir. 

Başvuru Şartları 
Her bir kadro için belirlenen özel şartlar bulunmaktadır. Bunlardan en önemlileri eğitim ve KPSS şartlarıdır. Adaylar her bir kadro için özel şartları ilandan incelemelidir. Bunun haricinde tüm kadrolar için ortak şartlar bulunmaktadır. Bu kapsamda adayların Türk vatandaşı olması ve kamu haklarından mahrum olmamaları gerekir. İlanda sayılan suçlardan mahkûm olmamak da şartlar arasında yer almaktadır. 

İlana erkek ve kadın adaylar başvurabilmektedir. Ancak erkek adayların askerlik ile ilişiklerinin bulunmaması gerekmektedir. Adaylardan 2016 yılında yapılan KPSS sınavı puanı istenmektedir. Tüm bu şartları sağlayan adaylara güvenlik soruşturması yapılacaktır. Soruşturma neticesinde olumlu karar verilenlerin atamaları yapılacaktır. 

Başvuru Şekli ve Tarihleri 
Bu ilana başvurular şahsen yapılacaktır. Bu kapsamda adayların 10 Mayıs 2018 tarihine kadar Fırat Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı’na başvurularını yapmaları gereklidir. Süresinden sonra yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Başvurular neticesinde atamaya hak kazanan adayların isimleri Üniversite’nin internet adresinde yayınlanacaktır. İlan edilen kadro sayısının 5 katı kadar da yedek aday belirleneceği ilanda ifade edilmiştir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)