Erciyes Üniversitesi 158 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı

Erciyes Üniversitesi DPB aracılığıyla yayınladığı ilanda 158 sözleşmeli sağlık personeli alımı yapacağını açıkladı.

Kamu Personeli Alımı 24.04.2018, 23:15
Erciyes Üniversitesi 158 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı

Alım Yapılacak Pozisyonlar
Bu ilan kapsamında toplam 124 hemşire alımı gerçekleştirilecektir. geriye kalan 34 kişilik kadro kapsamında ise tabip, fizyoterapist, eczacı, diyetisyen, psikolog ve sağlık teknikeri alımı yapılacaktır. 

Başvuru Şartları 
Erciyes Üniversitesi sağlık personeli alımı ilanına başvuruda bulunacak adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları ve kamu haklarından yasaklı olmamaları gereklidir. Bunun haricinde adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu madde 48’de yer alan şartları da sağlamaları gereklidir. Ayrıca her bir kadro için ilanda belirtilen eğitim şartlarının da sağlanması gereklidir.

Başvuru yapacak erkek adayların askerlik ile ilişiklerinin bulunmaması gereklidir. Bu kapsamda askerliğini yapmış olmak, erteletmek ya da muaf olmak gerekmektedir. Adayların görevlerini yapmaya engel olacak herhangi bir akıl hastalığının da olmaması gereklidir. Tüm şartları sağlayan adayların güvenlik soruşturmasından da olumlu sonuç almaları gereklidir. 

KPSS istenen pozisyonlar için adayların 2016 KPSS sınavından puana sahip olmaları gereklidir. Herhangi bir SGK kolundan emeklilik ya da yaşlılık aylığının da alınmaması şartlar arasındadır. Bu pozisyonlar sözleşmeli olduğu için adayların son 1 yıl içerisinde sözleşmeli çalıştıkları kamu kurumlarından sözleşmelerinin feshedilmemiş olması gereklidir. Farklı statü için bu durum sorun değildir. Tabip ve eczacı pozisyonlarına başvuru yapacak adaylardan KPSS puanı istenmediğini de ifade etmek gerekir. 

Başvuru Şekli ve Tarihleri 
Bu ilan için son başvuru tarihi 8 Mayıs olarak belirlenmiştir. Başvurular ise şahsen Erciyes Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı’na yapılacaktır. Posta ya da sair yollarla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. İstenen belgelerin asıllarının ibraz edilmesi ya da noterden kopyalarının onaylatılması gereklidir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)