Engelli Personel Alımları Nisan 2018

İŞKUR aracılığıyla farklı kamu kurumları engelli personel alımı için ilan yayınladı. Bu ilanlara ilişkin detaylar haberimizde yer almaktadır.

Kamu Personeli Alımı 26.04.2018, 11:02
Engelli Personel Alımları Nisan 2018

Alım Yapılacak Pozisyonlar
Engelli personel alımları kapsamında Gazi Üniversitesi 2 kantin görevlisi, Ankara Polis Moral Eğitim Merkezi Müdürlüğü 1 gıda mühendisi ve Çaykur Tirebolu Çay Fabrikası da 3 beden işçisi alımı yapacağını açıkladı. 

Başvuru Şartları 
Kantin görevlisi alımı için adayların ortaöğretim mezunu olmaları gereklidir. Ayrıca adayların engel durumlarını sağlık raporu ile ispatlamaları gereklidir. Bu pozisyon için 2 aylık deneme süresi bulunduğunu da ifade etmemiz gerekir. 

Gıda mühendisi kadrosu için başvuracak adayların üniversitelerin gıda mühendisliği bölümlerinden mezun olmaları gereklidir. Erkek ve kadın adaylar başvuru yapabileceklerdir. Bunun yanı sıra erkek adayların askerlik ile ilişiklerinin bulunmaması da gerekmektedir. Ayrıca adayların 2016 EKPSS sınavından da puan almış olmaları gerekmektedir. Adayların orta derecede İngilizce bilmeleri de istenmektedir. 

Beden işçisi statüsü için adayların en az ilköğretim mezunu olmaları gereklidir. Buna ek olarak engel durumunu belirtir sağlık raporu da istenmektedir. 

Başvuru Şekli ve Tarihleri
Gıda mühendisi ve kantin görevlisi ilanları için son başvuru tarihi 3 Mayıs olarak belirlenmiştir. Bunun yanı sıra beden işçisi alımı için son başvuru tarihi 4 Mayıstır. Adaylar başvurularını İŞKUR üzerinden gerçekleştireceklerdir. Dileyen online bir şekilde başvuru yapabileceği gibi dileyen de İŞKUR il müdürlükleri üzerinden başvuru yapabilir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)