Diyanet Açıktan 9 Bin 500 Personel Alımı

Diyanet İşleri Başkanlığı beklenen açıklamayı 22 Haziran 2018 tarihinde yayınladı. Yayınlanan resmi duyuruya göre lise, önlisans ve lisans mezunu toplam 9.500 açıktan personel alımı yapılacak.

Kamu Personeli Alımı 23.06.2018, 12:18
Diyanet Açıktan 9 Bin 500 Personel Alımı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklama: Başkanlığımıza ait 4-B sözleşmeli Kur’an kursu öğreticisi, imam-hatip ve müezzin-kayyım pozisyonlarında KPSS puan sıralaması esas alınarak yapılacak sınav sonucuna göre toplam 9.500 sözleşmeli personel istihdam edilmesi planlanmaktadır.

Başvurularda KPSS puan türlerinden; lisans mezunları için KPSSP124, önlisans mezunları için KPSSP123, orta öğretim mezunları için KPSSP122 esas alınacaktır.

Sözleşmeli personel alımına ilişkin diğer hususlar Başkanlığımızca daha sonra ilan edilecektir. İlgililere duyurulur. DİB İNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜRÜLÜĞÜ

Bu açıklama sonrasında resmi başvuru kılavuzunun yayınlanması beklenmektedir. DİB resmi ilanı yayınlandığı anda sitemizden duyurulacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
alihaydar şahin 3 yıl önce
Dini bilgime güveniyorum kur-an okumayı seviyorum din ususunda öneme gelen ile her türlü konusabilirim güvenim tam bu konuda hiç bir tarikat da mensup değilim