Dışişleri Bakanlığı 17 Sözleşmeli Personel Alımı

Dışişleri Bakanlığı yayınladığı ilan ile kurum bünyesine istihdam edilmek üzere 17 kişi memur alımı yapılacak. İstihdam şekillerine göre sözlü sınav uygulanacaktır.

Kamu Personeli Alımı 30.04.2018, 15:32
Dışişleri Bakanlığı 17 Sözleşmeli Personel Alımı

Bakanlığın İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı yapılan duyuru ile sözlü sınav sonucunda oluşacak başarı sırasına göre 17 sözleşmeli bilişim personeli alınacaktır. Alınacak kişiler Dışişleri Bakanlık bünyesinde çalışacağı için çalışma adresi Ankara olarak belirlenmiştir.

Başvuru yapacak adaylar Bakanlığın internet sitesi üzerinden elektronik ortamda ve adaylarca temin edilecek olan e-devlet şifresi ile giriş yaparak 4 Mayıs 2018 ile 22 Mayıs 2018 Salı günü sona eriyor.

Başvuru şartları: KPSSP3 puanı (KPSSP3 puanı mevcut değilse 70 (yetmiş) olarak değerlendirilecektir), YDS/e-YDS puanı veya eşdeğerliği ÖSYM tarafından saptanmış uluslararası dil sınavlarından alınan puan (yabancı dil puanı mevcut değilse 0 (sıfır) olarak değerlendirilecektir).

Adayların en az lisans düzeyinden mezun olup, Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanının iki katını geçemeyecekler için en az 3 (üç) yıllık, diğerleri için en az 5 (beş) yıllık mesleki tecrübeye sahip olmak. (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4'üncü maddesinin (b) bendi ya da 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ile özel sektörde sosyal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle işçi statüsünde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır.) (Bkz. 3. madde (f) bendi) Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek).

Dışişleri Bakanlığı 17 kamu personeli memur alımı ilan metni için tıklayın.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)