Dicle Üniversitesi Memur Alımı Yapıyor

Dicle Üniversitesi tarafından Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yayınlanan personel alımı ilanında üniversite bünyesinde istihdam etmek üzere 2 memur alımı yapılacağı açıklandı.

Kamu Personeli Alımı 17.07.2018, 01:02 17.07.2018, 01:05
Dicle Üniversitesi Memur Alımı Yapıyor

Dicle Üniversitesi tarafından yayınlanan ilanda üniversite bünyesinde ve iç denetçi kadrosunda istihdam etmek üzere Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı olmadan 2 iç denetçi alımı yapılacağı belirtildi.

Dicle Üniversitesi iç denetçi alımı için başvurular 17 Temmuz tarihi itibariyle başlamış olup 31 Temmuz 2018 tarihinde sona erecektir. Başvurular, Dicle Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı’na şahsen müracaat edilerek yapılacaktır.

2 iç denetçi alımında adayların aranan özellikler; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. Maddesinde yer alan genel şartları taşımak, İç Denetim Koordinasyon Kurulu tarafından belirlenen alanlarda en az dört yıllık yüksek öğrenim görmüş olmak ve mesleğin gerektirdiği bilgi, tecrübe ve temsil yeteneğine sahip olmak yer almaktadır.

Ayrıca Maliye Bakanlığı İç Denetim Koordinasyon Kurulu tarafından düzenlenen Kamu İç Denetçi Sertifikasına sahip olmak da adayların sahip olması gereken özellikler arasındadır.

Naklen atanma talebinde bulunan adaylarda aranan özellikler; ek olarak herhangi bir kurumda iç denetçi olarak görev yapıyor olmak veya bir kamu kurumunda çalışmakta olup iç denetçi sertifikasına sahip olmak olarak belirtilmiştir.

Adaylardan istenilen belgeler; nüfus cüzdanı fotokopisi, özgeçmiş, erkek adaylar için askerlik ilişiği olmadığını gösterir belge, Kamu İç Denetçi Sertifikası, diploma belgesi aslı veya noter onaylı örneği, naklen atama yapmak isteyenler için hizmet belgesi ve 2 adet fotoğraf olarak belirtilmiştir.

Dicle Üniversitesi 2 personel alımı ilan metninin tamamına incelemek için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)