Dicle Üniversitesi 80 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alacak

Dicle Üniversitesi, Devlet Personel Başkanlığı üzerinden yayınladığı ilan ile 80 sözleşmeli sağlık personeli alımı yapacağını açıkladı.

Kamu Personeli Alımı 03.07.2018, 00:09
Dicle Üniversitesi 80 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alacak

Alım Yapılacak Pozisyonlar

Dicle Üniversitesi ilanı kapsamında farklı eğitim seviyelerinde toplam 52 hemşire alımı yapılacak. bunun yanı sıra 11 röntgen teknisyeni, 6 laborant, 6 sağlık teknikeri, 2 embriyolog ve birer de eczacı, fizyoterapist ve odyolog alımı gerçekleştirilecek.

Başvuru Şartları

Bu ilana başvuruda bulunacak adayların Devlet Memurları Kanunu madde 48’de belirtilen şartları sağlamaları gereklidir. Bunun yanı sıra ilanda belirtilen suçlardan mahkûm edilmiş kimseler başvuru yapamayacaktır. İlana erkek ve kadın adaylar başvuru yapabilmektedir. Ancak erkek adayların askerlik ile ilişiklerinin bulunmaması gereklidir.

Adaylara yapılacak olan güvenlik soruşturmasının neticesinde herhangi bir olumsuzluk çıkması durumunda da atamalar gerçekleştirilmeyecektir. Her bir kadronun karşısında belirtilen özel eğitim şartlarının da sağlanması gereklidir. Bu şartlarda belirtilen eğitim seviyesine göre 2016 KPSS sınavından da puan almış olmak isteniyor. Ortaöğretim mezunları için P94, ön lisans mezunu adaylar için P93 ve son olarak lisans mezunu adaylar için de P3 puanı istenmektedir.

Başvuru Şekli ve Tarihleri

Bu ilana başvuru yapacak adayların 16 Temmuz 2018 tarihine kadar başvurularını şahsen Dicle Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı’na yapmaları gereklidir. Diğer şekillerde yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Başvurular için gerekli bilgilerin doğruluğundan ise başvuranlar sorumlu olacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)