Devlet Personel Başkanlığı Naklen Kamu Personeli Alıyor

Devlet Personel Başkanlığı’nca yayınlanan ilanda, kurumlar arası nakil yoluyla avukat kadrosuna personel alımı yapılacağı açıklandı.

Kamu Personeli Alımı 19.07.2018, 00:56 23.07.2018, 15:53
Devlet Personel Başkanlığı Naklen Kamu Personeli Alıyor

Devlet Personel Başkanlığı yayınladığı personel alımı ilanında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 74. Maddesinde kapsamında kurumlar arası nakil yoluyla aşağıda belirtilen özellikleri taşıyan avukat alımı yapacağını belirtti.

Başvuru yapmak isteyen adaylar için başvurular 19 Temmuz tarihi itibariyle başlamış olup 3 Ağustos 2018 tarihinde sona erecektir.

Başvurular son başvuru tarihi olan 3 Ağustos 2018 tarihine kadar Devlet Personel Başkanlığı’na şahsen veya posta yoluyla yapılacaktır.

Naklen avukat alımında adaylarda sahip olması gereken özellikler arasında; hakkında devam eden veya aleyhine sonuçlanan bir soruşturması bulunmamak, erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, herhangi bir kamu kurumunda 657 sayılı Kanunun 4/A maddesine göre avukat unvanlı kadroda görev yapıyor olmak olarak belirtilmiştir.

Başvuru sırasında adaylardan istenilen belgeler; özgeçmiş, başvuru dilekçesi, görev yaptığı kurumdan onaylı hizmet belgesi olarak açıklanmıştır.

Şahsen başvuru yapılabildiği gibi posta yoluyla da başvuru yapılabilmektedir. Posta yoluyla başvuru yapmak isteyenlerin Devlet Personel Başkanlığı İzmir Caddesi No:41 Kızılay-Çankara/Ankara adresine müracaat etmeleri gerekmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)