Devlet Malzeme Ofisi Engelli Kamu Personel Alımı

Devlet Malzeme Ofisi Basım İşletme Müdürlüğü tarafından İŞKUR aracılığıyla yayınlanan ilanda bir engelli personel alımı yapılacağı açıklandı.

Kamu Personeli Alımı 27.04.2018, 05:58
Devlet Malzeme Ofisi Engelli Kamu Personel Alımı

Alım Yapılacak Pozisyon 
Bu ilan kapsamında istihdam edilecek personel diğer tahmil tahliye ve ilgili yük taşıma işçileri pozisyonunda çalıştırılacaktır. Daimi işçi statüsünde çalıştırılacağını da ifade etmemiz gerekir. 

Başvuru Şartları 
Bu ilana başvuru yapacak adayların ortaöğretim yani lise ve dengi okullardan mezun olmaları gereklidir. Adaylar kamu haklarından mahrum bırakılmamış olmalıdır. Adaylara yapılacak güvenlik soruşturmasının neticesinin de olumlu olması gereklidir. Adayların görevlerini yapmaya engel herhangi bir sağlık durumlarının da olmaması gerekmektedir. Bu işi yapacak personelin sorumluluk sahibi olması gerektiği de ifade edilmiştir. 

Başvuru Şekli ve Tarihleri 
Bu ilana başvurular İŞKUR üzerinden yapılacaktır. Dileyen İŞKUR il müdürlüğüne giderek başvurusunu yapabileceği gibi dileyenler de İŞKUR internet sitesi üzerinden başvurularını yapabileceklerdir. İŞKUR sistemine üye olmayanlar da her iki yöntemle sisteme üye olabilirler. E devlet hesabı ile de İŞKUR’a giriş yapılabildiğini ifade etmek gerekir. 

Son başvuru tarihi ise ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 10 gün olarak açıklanmıştır. Buna göre son başvuru tarihi ise 7 Mayıs olarak belirlenmiştir. Başvuru esnasında eksik ya da yanlış bilgi veren adaylar bu işlemlerinden sorumlu tutulacaktır. İdareyi yanıltmaya yönelik girişimlerde bulunan adaylar için ise yasal işlem başlatılacaktır. Dolayısıyla başvuruların dikkatli bir şekilde yapılması gerekmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)