Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Askeri Personel Alımı

Deniz Kuvvetleri Komutanlığınca yayınlanan personel alımı ilanında subay kadrosunda görevlendirmek üzere askeri personel alımı yapılacağı belirtildi.

Kamu Personeli Alımı 23.07.2018, 13:46
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Askeri Personel Alımı

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, muvazzaf subay kadrosunda görevlendirmek üzere askeri personel alımı yapacağını açıkladı.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda muvazzaf subay olarak görev almak isteyen adayların 10 Ağustos 2018 tarihine kadar Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin internet sitesi üzerinden online olarak başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Subay alımında adaylarda aranan genel şartlar; sivil veya askeri okullardan herhangi bir sebeple çıkartılmamış olmak, güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmış olmak, taksirli suçlar da dahil olmak üzere herhangi bir suçtan hükümlü olmamak, herhangi bir kadın ile nikahsız olarak birlikte yaşamamak olarak belirtilmiştir.

Adaylarda aranan eğitim şartında adayların en az lisans mezunu olması gerekmektedir. Lisans mezunu adaylar için 1 Ocak 1991 ve sonrası doğmuş olmak, lisansüstü eğitimini tamamlamış adaylar için 1 Ocak 1986 ve sonrası doğmuş olmak şartları yer almaktadır.

Sınav şartı olarak adayların 2017 veya 2018 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı P3 puan türünden en az 60 puan almış olmaları gerekmektedir. Sadece erkek adayların başvuru yapabileceği subay alımı ilanında adaylarda aranan boy şartı en az 1.64 m en fazla 2.10 m olarak belirtilmiştir.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı subay alımı detaylı ilan metnine ulaşmak için tıklayınız.  

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)