Cumhuriyet Üniversitesi 103 Sağlık Personeli Alımı Başvuruları Devam Ediyor

Cumhuriyet Üniversitesi tarafından DPB aracılığıyla yayınlanan ilanda 103 sözleşmeli sağlık personeli alımı yapılacağı ifade edilmişti. Başvurular ise halen devam ediyor.

Kamu Personeli Alımı 29.04.2018, 19:40
Cumhuriyet Üniversitesi 103 Sağlık Personeli Alımı Başvuruları Devam Ediyor

Alım Yapılacak Pozisyonlar 
Bu ilan kapsamında 100 hemşirealımı yapılacak iken 3 de ebe istihdamı sağlanacaktır. Hemşirelerin 75’inin lisans veya ön lisans mezunu olması gerekirken 25’i de lise mezunları arasından tercih edilecektir. İlan kapsamında alınacak personeller sözleşmeli statüde istihdam edileceklerdir. 

Başvuru Şartları 
Bu ilana başvurmak için adayların 2016 yılında yapılan KPSS sınavından puan almış olmaları gereklidir. Puan türleri ise mezuniyet durumuna göre belirlenmektedir. Erkek adaylar için askerlik ile ilişiklerinin bulunmaması istenmektedir. Bunun yanı sıra tüm adaylar için Devlet Memurları Kanunu madde 48’de belirtilen şartları taşımaları gereklidir.

Adaylar sözleşmeli statüde istihdam edilecekleri için son 1 yıllık süreç içerisinde sözleşmeli çalıştıkları kamu kurumlarından sözleşmelerini feshetmemiş olmaları gereklidir. Adaylar hiçbir SGK kolundan emeklilik ya da yaşlılık aylığı almamalıdır. 

Başvuru Şekli ve Tarihleri 
Başvurular şahsen Cumhuriyet Üniversitesi birimlerine yapılacaktır. Bununla birlikte üniversitenin web adresinde yer alan formun doldurularak başvuru esnasında verilmesi icap etmektedir. Posta, fax veya diğer yollarla yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. Bu ilana son başvuru tarihi 7 Mayıs olarak ilan edilmiştir. Başvuru tarihinden sonra verilecek dilekçeler dikkate alınmayacaktır. Ayrıca başvuru esnasında verilen bilgi ve belgelerin doğruluğundan da başvuranlar sorumludur.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)