Cumhuriyet Üniversitesi 103 Sağlık Personeli Alacak

Cumhuriyet Üniversitesi DPB aracılığıyla yayınladığı ilan ile 103 sağlık personeli alımı yapacağını açıkladı. İlana ilişkin detaylar haberimizde yer almaktadır.

Kamu Personeli Alımı 21.04.2018, 08:08
Cumhuriyet Üniversitesi 103 Sağlık Personeli Alacak

Alım Yapılacak Pozisyonlar

Alınacak 103 personelin 100’ü hemşire pozisyonunda 3’ü ise ebe kadrosunda değerlendirilecektir. Hemşirelerin 75’i lisans mezunu adaylar arasından alınacak iken 25’i de ortaöğretim mezunlarından alınacaktır. Tüm personeller özel bütçe kapsamında maaşlarını alacaklardır.

Başvuru Şartları

Ebe kadrosu için adayların ebelik bölümünden lisans mezunu olmaları gereklidir. Ayrıca 1 yıllık ebelik deneyimi de aranmaktadır. Bunun ise belgelendirilmesi gereklidir. Ayrıca adayların 35 yaşını bitirmemiş olmaları da şartları arasındadır.

Lisans mezunu 75 hemşire alımı için adayların fakülte veya yüksekokulların hemşirelik bölümlerinden mezun olmaları gereklidir. Ayrıca 35 yaşını doldurmamış adayların başvuruları kabul edilecektir. 25 ortaöğretim mezunu için ise ortaöğretim hemşirelik bölümlerinden mezun olmanın yanı sıra 1 yıllık hemşirelik deneyimi istenmektedir.

Bu özel şartların yanı sıra genel şartlar da bulunmaktadır. Bu kapsamda adayların Devlet Memurları Kanunu madde 48’te yer alan şartları sağlamaları gereklidir. Adayların 2016 KPSS sınavından puan almış olmaları yeterlidir. Erkek adaylar için askerlik ile ilişiklerinin bulunmaması gereklidir. Son 1 yıl içerisinde sözleşmeli bir şekilde kamu kurumunda çalışanların sözleşmelerinin feshedilmemesi gereklidir.

Başvuru Şekli ve Tarihleri

Bu ilana başvurular 20 Nisandan itibaren başlamış olup son başvuru tarihi bu tarihten 15 gün sonrasıdır. Adaylar başvurularını gerekli belgelerle Cumhuriyet Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı’na yapması gereklidir. Posta ile yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır. Başvuru esnasında belgelerin asıllarının gösterilmesi gereklidir.

Başvurular tamamlandıktan itibaren 5 iş günü içerisinde sonuçlar üniversitenin internet sitesinden yayınlanacaktır. Ardından kazanan adaylara güvenlik soruşturması yapılacaktır. Adayların gece çalışmaya engel bir durumlarının olmadığını sağlık raporu ile belgelemeleri gereklidir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)