Celal Bayar Üniversitesi Sağlık Personeli Alımı Başvuruları Devam Ediyor

Manisa Celal Bayar Üniversitesi DPB üzerinden yayınladığı ilan ile 29 sözleşmeli sağlık personeli alımı yapacağını duyurdu.

Kamu Personeli Alımı 16.06.2018, 08:41
Celal Bayar Üniversitesi Sağlık Personeli Alımı Başvuruları Devam Ediyor

Alım Yapılacak Pozisyonlar

Bu ilan kapsamında toplam 25 hemşire ile 4 sağlık teknisyeni alımı yapılacak. Hemşirelerin 20 tanesi yüksekokul veya lisans mezunları arasından tercih edilecek iken 5 tanesi sağlık meslek lisesi mezunlarından seçilecektir.

Başvuru Şartları

Bu ilanlara başvuru yapabilmek için ilanda her bir kadro için ayrı ayrı belirtilen eğitim şartının sağlanması gereklidir. Bunun yanı sıra genel şartlar da bulunmaktadır. Buna göre adayların TC vatandaşı olmaları ve kamu haklarından yasaklı bulunmamaları gereklidir. Ayrıca ilanda belirtilen suçların adaylar tarafından işlenmemiş olması da şartlar arasında yer alıyor.

İlana erkek ve kadın adaylar başvuru yapabilmektedir. Ancak erkek adayların askerlik ile ilişiklerinin bulunmaması gerekiyor. Bunun yanı sıra adayların 2016 yılında yapılan KPSS sınavına da girmiş olmaları isteniyor. Eğitim durumlarına göre talep edilen puan türü de farklılık arz ediyor. Adayların vardiyalı olarak çalışmaya engel herhangi bir sağlık durumlarının bulunmaması gerekiyor. Tüm bu şartları sağlayan adaylar güvenlik soruşturmasından da geçeceklerdir. Herhangi bir olumsuzluk bulunmaması durumunda atamaları gerçekleştirilecektir.

Başvuru Şekli ve Tarihi

Başvurular Manisa Celal Bayar Üniversitesi’ne şahsen gerçekleştirilecektir. Diğer şekillerde yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Son başvuru tarihi ise 22 Haziran olarak ilan edilmiştir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)