Bozok Üniversitesi Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımlarında Son Gün

Bozok Üniversitesi DPB aracılığıyla yayınladığı ilanda 102 sözleşmeli personel alımı yapacağını açıklamıştı. Bu ilana başvurular 30 Nisan’da sona eriyor.

Kamu Personeli Alımı 29.04.2018, 18:54 29.04.2018, 18:55
Bozok Üniversitesi Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımlarında Son Gün

Alım Yapılacak Pozisyonlar
Bu ilan kapsamında hemşire, ebe, sağlık teknikeri, eczacı, diyetisyen, laborant ve diğer sağlık personeli alımı yapılacaktır. İstihdam edilecek personeller sözleşmeli statüde çalışacaklardır. Personeller Bozok Üniversitesi Hastanesi bünyesinde görevlendirileceklerdir. 

Başvuru Şartları
Bu ilana başvuracak adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları ve kamu haklarından mahrum olmamaları gereklidir. Bunun yanı sıra Devlet Memurları Kanunu madde 48’de belirtilen şartların da taşınması gerekmektedir. Adaylardan 2016 yılında yapılan KPSS puanı talep edilmektedir. Bunun için adayların mezuniyet durumlarına göre ilgili puan türü talep edilecektir. 

Alım yapılan pozisyonların statüsü sözleşmeli olduğu için adayların son 1 yıllık süreç içerisinde sözleşmeli bulundukları statülerinden sözleşmelerini feshetmemiş olmaları gereklidir. Statü değişikliği durumunda bu şart dikkate alınmayacaktır. 

Başvuru Şekli ve Tarihleri 
Bu ilana başvurular şahsen yapılacaktır. Son başvuru tarihi ise 30 Nisan olarak belirlenmiştir. 30 Nisan Pazartesi saat 17.00’a kadar başvuruların şahsen üniversitenin Personel Daire Başkanlığına yapılması gerekmektedir. Posta ile yapılmış başvurular kabul edilmeyecektir. 

Başvurular esnasında verilen bilgi ve belgelerin doğru olması gerekmektedir. Yanlış verilen bilgi ve belgelerden başvuranlar sorumlu tutulacaktır. Ayrıca idareyi yanıltmaya yönelik olarak yanlış bilgi verenler hakkında da yasal işlem başlatılacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)