Bingöl Üniversitesi Avukat Alımı Yapacağı Duyuruldu

Bingöl Üniversitesi yayınladığı ilan ile avukat alımı yapacağını açıkladı. Alıma ilişkin detaylar haberimizde yer almaktadır.

Kamu Personeli Alımı 28.04.2018, 12:55
Bingöl Üniversitesi Avukat Alımı Yapacağı Duyuruldu

İstihdam Edilecek Pozisyon
Bingöl Üniversitesi avukatlık hizmetleri sınıfından istihdam edilmek üzere kadro derecesi 6 olan bir avukat istihdamı sağlayacak. 

Başvuru Şartları 
Bu ilana başvuru yapmak isteyen adayların hukuk fakültesi mezunu olmaları ve aynı zamanda avukatlık ruhsatı sahibi olmaları gerekmektedir. Bunun yanı sıra adayların meslekleri ile ilgili olarak 2 yıllık çalışma deneyimine sahip olmaları istenmektedir. Bunun belgeleri ile birlikte ispatlanması da gereklidir. 

Devlet Memurları Kanunu madde 48’de belirtilen şartların da adaylar tarafından sağlanması gereklidir. Bunlara ek olarak geçerliliği devam eden KPSS sınavından P3 puan türünde en az 70 puan almış olmak da şartlar arasındadır. Bu şartları sağlayan adayların başvuruları kabul edildikten sonra yazılı ve sözlü sınav aşamalarına geçilecektir. Bu aşamalarda da başarılı olan adayların atamaları gerçekleştirilecektir. 

Başvuru Şekli ve Tarihleri 
Bu ilana başvurular şahsen veya posta ile yapılabilecektir. Ancak posta ile yapılacak başvurularda kargoda yaşanan gecikmelerden başvuranlar sorumlu olacaktır. Başvuru adresi ise Bingöl Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı olarak ifade edilmiştir. 

Başvurular 27 Nisan tarihi itibariyle başlamış olup son başvuru tarihi 11 Mayıs olarak duyurulmuştur. Ardından yazılı sınav 29 Mayıs tarihinde sözlü sınav ise 8 Haziran tarihinde gerçekleştirilecektir. Gerçeğe aykırı beyanda bulunanların atamaları yapılmayacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)