Belediyeler Sürekli İşçi Alımı Yapıyor

Üsküp Belediyesi ve Büyükkabaca Belediyesi İŞKUR üzerinden sürekli işçi alımı yapacaklarını duyurdular.

Kamu Personeli Alımı 21.04.2018, 19:45
Belediyeler Sürekli İşçi Alımı Yapıyor

Alım Yapılacak Pozisyonlar

Üsküp Belediyesi yayınladığı ilanda 6 inşaat ustası alımı yapacağını açıkladı. Büyükkabaca belediyesi ise 9 beden işçisi alacağını duyurdu. Üsküp Belediyesi alımın nasıl gerçekleştirileceğine ilişkin bir detay paylaşmazken Büyükkabaca Belediyesi başvuruların ardından mülakatın yapılacağını belirtti.

Başvuru Şartları

Üsküp Belediyesi 6 inşat ustasının taşıması gereken özellikler hakkında herhangi bir bilgilendirme yapmadı. Ancak Büyükkabaca Belediyesi adayların Türk vatandaşı olmaları, erkekler için askerliklerini yapmış olmaları, en az ilkokul en fazla ise ön lisans mezunu olmaları ve MEB onaylı gerekli sertifikalara sahip olmaları gerektiğini belirtmiştir.

Başvuru Şekli ve Tarihleri

Her iki ilan için de son başvuru tarihi 30 Nisan olarak belirlenmiştir. Başvurular İŞKUR üzerinden gerçekleştirilecektir. başvuru yapmak isteyen adaylar İŞKUR sistemine üye olmalıdırlar. Bunu yapmak için ise en yakın İŞKUR il müdürlüklerine gidebilecekleri gibi internet üzerinden de yapabilirler. Ardından da başvurular online bir şekilde gerçekleştirilebilecektir.

Büyükkabaca Belediyesi başvuru yapan adaylar arasında 4 Mayıs tarihinde noter tarafından kura çekileceğini belirtti. Kuranın ardından belirlenen adaylar ise sözlü mülakata alınacaklardır. Mülakatın neticesinde ise adaylar başarılı olmaları halinde istihdam edileceklerdir. Mülakat tarihi de 11 Mayıs 2018 saat 10.00 olarak belirlenmiştir. Kura sonucunda ismi belirlenen adayların 3 Mayısa kadar gerekli belgeleri teslim etmeleri istenmektedir.

Yorumlar (0)