Başkonsolosluklar Sözleşmeli Sekreter Alımı Yapıyor

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayınlanan ilan ile New York ve Karlsruhe Başkonsoloslukları sözleşmeli sekreter alımı yapacaklarını duyurdu.

Kamu Personeli Alımı 19.04.2018, 23:10
Başkonsolosluklar Sözleşmeli Sekreter Alımı Yapıyor

Başvuru Şartları 
Her iki Başkonsolosluk için de aranan şartların dil farkı haricinde aynı olduğunu ifade edebiliriz. Öyle ki New York Başkonsolosuğu İngilizce bilmek şartını ararken Karlsruhe Başkonsolosluğu ise Almanca bilmek şartını aramaktadır. 

Her iki ilan için de başvuracak adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları gereklidir. Bunun yanı sıra sınavın yapılacağı gün itibariyle adayların 41 yaşından gün almamış olmaları şart koşulmuştur.

Adayların kamu haklarından mahrum olmamaları da istenen şartlar arasındadır. İlanlara hem erkek hem de kadın adayların başvuru yapabilmesi mümkündür. Ancak erkek adayların askerlik ile ilişiklerinin bulunmaması gereklidir. 

Adayların bilgisayar ve daktilo kullanma becerilerinin olması gereklidir. Ayrıca görevlerini her türlü durumda yapabileceklerine dair bir sağlık raporu alınması da istenmektedir.

Başvuru Şekli ve Tarihleri
Başvuruda bulunmak isteyen adaylar için New York Başkonsolosluğu 3 Mayıs tarihini Karlsruhe Başkonsolosluğu ise 7 Mayıs tarihini belirlemiştir. Başvuruların değerlendirilmesinin ardından adaylar hem yazılı sınava hem de sözlü ve uygulamalı sınava gireceklerdir.

Adaylar başvurularını başkonsoloslukların adreslerine şahsen ya da posta ile gerçekleştirebileceklerdir. Ancak postanın geç ulaşmasından ötürü kaynaklanan sorunlardan başvuran adaylar sorumludur.

Dolayısıyla adayların gecikmeleri de hesaplayarak başvurularını yapmaları icap etmektedir. Başvuru esnasında verilen bilgi ve belgelerin eksik ya da yanlış olması da başvuruların reddedilmesine neden olabilecektir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)