Başbakanlık 10 (Memur Uzman) Kamu Personeli Alımı

Başbakanlık Türk İşbirliği Koordinasyon Ajansı TİKA 10 Kamu Personeli memur alımı yapacak. Başvurular 22 Haziran 2018 tarihinde bitecektir.

Kamu Personeli Alımı 04.06.2018, 00:54
Başbakanlık 10 (Memur Uzman) Kamu Personeli Alımı

TİKA sözlü sınavla Genel İdare Hizmetleri Sınıfına 10 Uzman alacak. Başvurular 6 Haziran 2018 tarihinde başlayacak olup 22 Haziran 2018 tarihine kadar başvuru işlemlerinin yapılması gereklidir. Yapılan inceleme ve değerlendirmeden sonra mülakata davet edilecek adaylar ve sınav tarihi TİKA Başkanlığının İnternet adresinden ilan edilecektir.

Mezun Olunan Bölümler

Birinci grup; Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği veya Mimarlık bölümlerinden mezun olmak.

İkinci grup; Arapça, Fransızca ve Rusça için bu diller üzerine Üniversitelerin Dil, Edebiyat, Öğretmenlik ve Mütercim Tercümanlık bölümlerinden mezun olmak. Portekizce için üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren bölümlerinden mezun olmak.

Üçüncü grup; Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Sistem Mühendisliği veya Elektrik- Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak.

Dördüncü grup; Üniversitelerin 4 (dört) yıllık İktisat, İşletme, Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi, Uluslar arası İlişkiler ve Maliye bölümlerinden mezun olmak.

Başvuru Şartları

Başvuru şartları; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesindeki genel şartları taşımak, En az dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak, 01 Ocak 2018  tarihi itibariyle 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak.

Bu doğrultuda tüm gruplar için İngilizce, Fransızca, Rusça, İspanyolca, Portekizce ve Arapça dillerinden herhangi birinden 2016, 2017 veya 2018 yılı içinde ÖSYM tarafından yapılan ve sonuçları açıklanan Yabancı Dil Sınavı’ndan 1. ve 3. gruptan başvuran adaylar için (C) seviyesinde; 2. ve 4. gruptan başvuran adaylar için (B) seviyesinde puan almış olması gerekmektedir.

Başvurular Nasıl Yapılacak

TİKA Uzman Yardımcılığı sınavı için başvurular 6 Haziran 2018 tarihinde başlayıp, 22 Haziran 2018 günü mesai saati bitimine kadar yapılabilecektir. Başvurular, elektronik ortamda doğrudan TİKA internet adresinden istenen belgelerin eksiksiz olarak doldurularak başvuru tarihi bitimine kadar TİKA Başkanlığı (İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı) adresine şahsen, elden veya posta yolu ile iletilmesi ile yapılacaktır. Postadaki gecikmeler ve ilanda belirtilen son başvuru tarihi mesai bitimine kadar yapılmayan başvurular geçerli olmaz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Mustafasert 2 yıl önce
İlkokul