Bakan Soylu: 16.500 Polis Alacağız

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarında 2018 yılı sonuna kadar toplam 16.500 polis alımı yapacaklarını açıkladı.

Kamu Personeli Alımı 05.06.2018, 00:16
Bakan Soylu: 16.500 Polis Alacağız

Her Yıl 25 Bin Jandarma Alacağız

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 2018 yılı sonuna kadar toplam 16.500 personel alımı yapılacağını ifade etti. Bu alımlar daha önce Polis Akademisi Başkanlığı internet sayfası üzerinden de duyurulmuştu. Bakan Soylu bunlara ek olarak her yıl ekstra 25 bin jandarma personeli alımı yapacaklarını duyurdu. Böylelikle 2021 yılına kadar Jandarma Teşkilatı’nın profesyonelleşme süreci de tamamlanmış olacak. Bakan Soylu 2016 yılından bu yana 42 bin jandarma aldıklarını da ifade etti.

10 Bin Bekçi Daha Alınacak

2016 yılında toplam sayısı 3 bin 520 civarında olan bekçilerin 2018 yılına geldiğimizde 18 bin 500’e çıkarıldığını belirten Bakan Soylu hali hazırda 7 bin bekçi alımının devam ettiğini ifade etti. Ayrıca daha önce de belirttiği gibi 10 bin bekçi alımının da yapılacağını ifade etti. Böylelikle 81 ilin tüm cadde ve sokakları bekçiler tarafından korunma imkanına kavuşacak.

Bakan Soylu personel alımlarının yanı sıra güvenlik sorunlarına da değindi. Tunceli’de PKK’nın haraca bağladığı esnafların bulunduğunu dile getiren Soylu tüm bunların üstesinden gelindiğini ifade etti. Böylelikle daha huzurlu bir ortamın sağlandığını ifade eden Bakan Soylu Millet İttifakı içerisindeki siyasetçilerin vaatlerini ve söylemlerini de kesin bir dille eleştirdi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
Enes aydın 3 yıl önce
Lütfen bekçi alımlarda askerlik görevini esnetilmesini istiyoruz ya sonuçta polis görevini yapılıyo ve emniyet hizmetli olarak çalışıyor lütfen yetkili bakanlarımıza burdan duyurmak istiyorum askerlik durumunu kaldırılmasını istiyorum .
Enes çevik 3 yıl önce
Yazıyorum ama biliyorum ki olmayacak yaş şartı ne alemde lisans mezunu pomem polis alımlarında 30 35 yaş arası gençlerin halini kim görecek bu gençler polis asker olmak istiyor kim görecek bu gençleri içişleri bakanlığı yazıyoruz talep ediyoruz kimse duymuyor yaş artsın polis alımlarında asker alımlarında...