Bakan Gül: Personel Alımını 25 Bine Çıkardık

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül yıl sonuna kadar alınacak personel sayısının 15 bin olarak açıklandığını ancak bunun 25 bin olarak güncellendiğini aktardı.

Kamu Personeli Alımı 19.05.2018, 17:31
Bakan Gül: Personel Alımını 25 Bine Çıkardık

Toplam 30 Bin Personel İstihdam Edilmiş Olacak

Bakan Gül sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarda hali hazırda 14.611 personel alımı sürecinin devam ettiğini belirtti. Bu alımlara ilave olarak 10 bin personelin daha istihdam edileceğini de sözlerine ekledi. Yardımcı personel kadrolarına yapılacak alımlar için başvurular 21 Mayıs tarihinde başlayacak olup 11 Haziran tarihinde de sona erecek. 2018 yılının ilk aylarında da 6 bin 546 personel alındığını ifade eden Bakan Gül böylelikle 2018 yılında toplam 30 bin personel alınmış olacağını ifade etti. Bu alımlar sayesinde de personel eksikliği büyük oranda giderilmiş olacak.

Alım Yapılacak Kadrolar

Yeni alınacak 10 bin personel için kadro açıklaması net olarak yapılmadı. Ancak hali hazırda cezaevleri, adliyeler ve Adalet Bakanlığı merkez teşkilatı için alımlar yapılmaktadır. Bu kapsamda infaz ve koruma memuru, mütercim, kâtip, mübaşir, sağlık personeli, şoför, sosyal çalışmacı ve psikolog kadroları için personel alınmaktadır.

Bakan Gül 25 bin alım neticesinde personel ihtiyacının büyük oranda giderileceğini de ifade etti. Böylelikle adalet hizmetleri çok daha hızlı ve etkin bir şekilde sunulabilecek. Yıllardır adliyelerde bekleyen dosyaların da bu sayede hızlıca karara bağlanması mümkün olacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
Savaş orak 3 yıl önce
Lise mezunu oluyormu
fatma solak 3 yıl önce
Kamu personeli olmak