Bakan Fakıbaba: 10.551 Personel Talebinde Bulunduk

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba 9 Şubat tarihinde 10.551 personel alımı için başvuruda bulunduklarını ifade etti.

Kamu Personeli Alımı 15.05.2018, 22:05
Bakan Fakıbaba: 10.551 Personel Talebinde Bulunduk

Çalışma Bakanı Talep Olmadı Demişti

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba Balıkesir’e bağlı Bigadiç ilçesinde köylü vatandaşları ziyaret etti. Ziyareti sırasında hayvan yetiştiricisi bir kadın ile konuşan Fakıbaba kadının hastalanan ineğini kendisini iyileştirdiğini duydu. Bunun üzerine bu şekilde ileri gidilemeyeceğini ifade eden Bakan Fakıbaba her bir hayvana veteriner hekim zimmetlenmesi gerektiğini dile getirdi. Bu kapsamda gerekli alımların yapılması için 9 Şubat tarihinde yazışmaları yaptıklarını ifade etti.

Bu yazışmalarda gıda mühendisi, veteriner hekim, ziraat mühendisi alanlarında personel istihdamı için toplamda 10.551 personel talebinde bulunduklarını ifade etti. Ayrıca bir şey söylüyorsam doğrudur diyerek herhangi bir açık kapı da bırakmadı. Ancak geçtiğimiz günlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu Tarım Bakanlığı’ndan herhangi bir talep gelmediğini ifade etmişti. İki bakanın açıklamaları arasında bir çelişki söz konusu olsa da basına yansımanın ardından bu yanlış anlaşılmaların giderilebileceği tahmin edilmektedir.

Bakan Fakıbaba hali hazırda yürütülen projelere de değindi. Bu kapsamda toplamda 16 projenin ödüle layık görüldüğünü de dile getirdi. Fakıbaba’nın bu açıklamalarının ardından Çalışma Bakanlığı’ndan bir yanıt beklenmektedir. Bakan Fakıbaba hangi kurumlarla yazışma gerçekleştirdiğini ifade etmese de Maliye ve Çalışma Bakanlıklarını ilgilendirdiği aşikârdır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)