Bakan Albayrak 3500 Kadın İstihdamı Sağlanacağını Açıkladı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak OPET’te Kadın Gücü Projesi kapsamında 3500 kadın istihdam edileceğini açıkladı.

Kamu Personeli Alımı 25.05.2018, 00:02
Bakan Albayrak 3500 Kadın İstihdamı Sağlanacağını Açıkladı

İŞKUR ile OPET İşbirliği

Bakan Albayrak kadın istihdamı bakımından 2018 yılının güzel bir yıl olduğunu ifade etti. Bu yıla OPET’in de büyük birkatkı sunduğunu aktardı. Bu kapsamda Kadın Gücü Projesi hakkında açıklamalarda bulunan Bakan Albayrak bu proje ile enerji sektörüne 3500 kadının daha elinin değeceğini ifade etti.

Enerji sektörünün erkek egemen bir sektör olarak bilinmesinin yanlış olduğunu da ifade eden Bakan Albayrak, insanların sahada çalışmakta olan kadınları gördükçe şaşırdıklarını ifade etti.

Bakan Albayrak alımın ayrıntılarına dair herhangi bir bilgi paylaşmadı. Ancak alımların İŞKUR aracılığıyla gerçekleştirileceğini belirtti. Dolayısıyla ilanlar da İŞKUR üzerinden yayınlanacaktır. Bu sebeple iş arayan kadınların İŞKUR sistemine kayıt olmaları önem arz etmektedir. Bunun için en yakın İŞKUR şubelerine gidebileceğiniz gibi internet üzerinden de işlerinizi halledebilirsiniz. İlanlar yayınlandığında ise sitemiz aracılığıyla haberdar olmanız mümkün olacaktır.

İlanın detayları le ilgili olarak herhangi bir paylaşım olmadığı için hangi kadroların nerede açılacağı bilinmemektedir. Ancak 2018 yılı sonlarına doğru bu konuda açıklamalar gelmeye başlayabilir ve sonunda da ilan yayınlanır. Böylelikle hem sahada hem de masa başında çalışacak personellerin sayıları ve başvuru şartları belli olur. İhtiyaç olan tüm alanlarda alım yapılması beklenmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)