Bakan Açıkladı 25 Bin 500 Polis Alımı Yapılacak

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görevlendirilmek üzere toplamda 25 bin 500 polis memuru alımı yapılacağı açıklandı.

Kamu Personeli Alımı 19.07.2018, 21:35
Bakan Açıkladı 25 Bin 500 Polis Alımı Yapılacak

Yeni dönemin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, düzenlenen POMEM 21. Dönem mezuniyet törenine katılım sağladı.

Törende konuşma yapan Bakan Süleyman Soylu, Emniyet Genel Müdürlüğü’ne yapılması planlanan polis alımları hakkında da önemli açıklamalarda bulundu.

Süleyman Soylu kürsüde yaptığı konuşmasında 21. Dönem mezunlarıyla birlikte toplamda 18 bin 426 vatan evladının emniyet teşkilatına katıldığını belirtti. Konuşmasında yıl sonuna kadar yeni 25 bin 500 polis memuru adayının da alımını yapılacağını müjdeledi.

Soylu, önümüzdeki yılda inşallah 35 bin yeni öğrenci alacağız diye konuşmasına ekledi. 15 Temmuz sonrasındaki oluşan tahribatı kapatmaya çalıştıklarını ifade eden Soylu, 15 Temmuz sonrasındaki süreçte ülke genelinde 68 bin 779 yeni polis istihdam ettiklerini açıkladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bu açıklamasının ardından gözler polis memuru alımını yapılacak kuruma çevrildi. Yapılacak olan polis memuru alımlarını en hızlı şekilde öğrenmek için Kamu Personeli Alımı Haber Sitesini ve Kamu Personeli Alımı telefon uygulamalarını takip edebilirsiniz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Ahmet ayhan 2 yıl önce
Agirvasita ve tùm araçlar ve is makinesi.oporotòrùm emniyet teskilatimizin her bòlùmùnde gòreve.hazirim.saygilarimla arz ederim.