Atatürk Üniversitesi 152 Kamu Personeli Alımı

Atatürk Üniversitesi’nde görevlendirmek üzere lise, ön lisans ve lisans mezunu adayların başvurabileceği ilanlar yayınlandı.

Kamu Personeli Alımı 10.08.2018, 01:40
Atatürk Üniversitesi 152 Kamu Personeli Alımı

Atatürk Üniversitesi yayınladığı ilanlarda; radyoloji teknisyeni, radyoloji teknikeri, hemşire, laborant, eczacı, fizyoterapist, psikolog ve diyetisyen kadrolarında görevlendirmek üzere toplamda 152 kamu personeli alımı yapacağını açıkladı.

Başvuru yapmak isteyen adaylar için son başvuru tarihi 27 Ağustos olarak belirtilmiştir. Başvurular Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkez Müdürlüğü’ne şahsen yapılacaktır.

Haftasonu ve bayram süresince başvurular kabul edilecektir. En az lise mezunu adayların başvurabileceği 152 personel alımında adaylarda aranan şartlar şu şekilde belirtilmiştir:

100 hemşire alımında 40 personel lise mezunu hemşire adayları arasından, 60 personel lisans mezunu hemşire adayları arasından seçilecektir. Radyoloji teknisyeni alımında radyoloji teknisyenliği ortaokul mezunu olmak, radyoloji teknikeri alımında tıbbi görüntüleme teknikeri ön lisans mezunu olmak şartları aranmaktadır.

5 anestezi teknikeri alımı için anestezi bölümü ön lisans mezunu olmak, 6 laborant alımı için tıbbi laboratuvar teknikleri bölümü mezun olmak istenmektedir. Eczacı, fizyoterapist, psikolog ve diyetisyen alımlarında ilgili bölümlerden mezun olma şartı yer almaktadır.

En az lise mezunu adayların başvurabileceği 152 personel alımında aranan sınav şartı 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı olarak belirtilmiştir.

152 personel alımı detaylarına ulaşmak için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)