Ankara Üniversitesi 204 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı Yapacak

Ankara Üniversitesi DPB aracılığıyla yayınladığı ilan ile 204 sözleşmeli sağlık personeli alımı yapacağını açıkladı.

Kamu Personeli Alımı 25.04.2018, 00:00 25.04.2018, 08:00
Ankara Üniversitesi 204 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı Yapacak

Alım Yapılacak Pozisyonlar 
204 personelin 164’ü hemşire pozisyonunda istihdam edilecektir. Geriye kalan 40 kişilik kadro ise sağlık teknikeri, eczacı, fizyoterapist, psikolog, sosyal çalışmacı, çocuk gelişimcisi, biyolog, diyetisyen, röntgen teknisyeni ve diğer sağlık personeli pozisyonlarında istihdam edilecektir. 

Başvuru Şartları 
Bu ilan kapsamında başvuru yapacak adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları ve 2016 KPSS sınavına girmiş olmaları gereklidir. Ayrıca adayların hali hazırda herhangi bir SGK kolundan emeklilik ya da yaşlılık aylığı da almaması gereklidir. Adayların başvuru esnasında sunmuş oldukları belgeler ile verdikleri bilgilerin doğru olması gereklidir. Yanlışlık tespit edilmesi durumunda kişi hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Bu ilan kapsamında alınacak personeller sözleşmeli olarak istihdam edilecekleri için adayların son 1 yıllık süre içerisinde kamu kurumlarındaki sözleşmeli pozisyonlarından sözleşmelerinin feshedilerek ayrılmamaları gereklidir. Farklı bir statü ise bu durum istisna teşkil etmektedir. 

Başvuru Şekli ve Tarihleri 
Bu ilan kapsamında başvuru yapacak adaylar için son başvuru tarihi 8 mayıs olarak açıklanmıştır. Başvurular şahsen yapılacaktır. Başvuru yapmak isteyen adaylar Ankara Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı’na müracaat etmelidirler. Bu birim Ankara Beşevler’de bulunmaktadır. Posta ya da sair yollarla yapılacak başvuruların kabul edilmeyeceğini de ifade etmemiz gerekir. Bu durumda sorumluluk başvurana ait olacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)