Akdeniz Üniversitesi 319 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alacak

Akdeniz Üniversitesi yayınladığı ilan ile 319 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. İlanın detayları haberimizde yer alıyor.

Kamu Personeli Alımı 13.06.2018, 21:57
Akdeniz Üniversitesi 319 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alacak

Alım Yapılacak Pozisyonlar

Antalya Akdeniz Üniversitesi tarafından yayınlanan ilan kapsamında toplam 254 hemşire, 52 sağlık teknikeri, 3 laborant, 5 perfüzyonist, 2 tıbbi sekreter ve birer de fizyoterapist, psikolog ve sosyal çalışmacı alımı gerçekleştirilecek. Alınan personeller Akdeniz Üniversitesi hastanesi bünyesinde istihdam edileceklerdir.

Başvuru Şartları

Adayların başvuru yapacakları kadronun eğitim şartlarını sağlamaları gereklidir. Bunun yanı sıra tüm adayların taşıması gereken özellikler bulunuyor. Bu kapsamda ilk olarak adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları bunun yanı sıra Devlet Memurları Kanunu madde 48’de belirtilen şartları taşımaları gereklidir. İlana erkek ve kadın adaylar başvuru yapabiliyor. Ancak erkek adaylardan askerlik ile ilişiklerinin bulunmaması şartı isteniyor. Bunun için erkek adayların askerliklerini yapmış olmaları, tecil ettirmeleri veya muaf olmaları gereklidir.

İlanın gerektirdiği eğitim şartlarına göre KPSS puanı da talep edilmektedir. Bunun için 2016 yılında yapılan KPSS sınavı temel alınacaktır.

Şartları sağlayan adaylara ayrıca güvenlik soruşturması da yapılacaktır. Bu soruşturma neticesinde milli güvenliğe tehdit oluşturan yapılar ile irtibat tespit edilirse spruşturma olumsuz neticelendirilecek ve aday mesleğe kabul edilmeyecektir.

DPB üzerinden yayınlanan ilana başvurular 13 Haziran tarihi itibariyle başladı. Son başvuru tarihi ise 25 Haziran olarak ilan edildi. Bu tarihten sonraki başvurular kabul edilmeyecektir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)