Ağbal Açıkladı Resmi İlan Yayınlandı 1.000 Memur Alımı Yapılıyor

Maliye Bakanı Naci Ağbal sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamalar ile 1.000 gelir uzman yardımcısı alınacağının müjdesini verdi.

Kamu Personeli Alımı 18.06.2018, 22:22
Ağbal Açıkladı Resmi İlan Yayınlandı 1.000 Memur Alımı Yapılıyor

2017 KPSS’si Kullanılacak

Maliye Bakanı Naci Ağbal Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu. Bakan Ağbal 18 Haziran tarihinde 1.000 gelir uzman yardımcısı alımı için bugün ilana çıkılacağını ifade etti. Ayrıca bu ilana başvurular için 2017 KPSS puanının kullanılabileceğini de ifade etti. Bu kapsamda başvurular 3 ile 26 Temmuz tarihleri arasında yapılabilecek. Başvurusu kabul edilen adaylar 18 Ağustos tarihinde sınava tabi tutulacaklar.

Kimler Başvuru Yapabilecek

Maliye Bakanı Ağbal sınava başvuru yapabileceklerin kimler olduğunu da açıkladı. Bu kapsamda İİBF, siyasal bilgiler, hukuk, işletme ve iktisat bölümlerinden mezun olanlar başvuru yapabilecekler. Bakan Ağbal yayınlanacak olan ilanın şimdiden hayırlı olmasını temenni etti.

Bu ilan sayesinde adayların 2017 yılı KPSS puanları da yanmamış olacak. Dolayısıyla puanı yüksek olmasına rağmen atanamamış olan kimseler de atanma imkanını elde edebilecekler. Gelir uzman yardımcısı alımı için başvuru şartları da yayınlanacak ilan ile birlikte netlik kazanacak. Bu müjdenin gelmesinin ardından adaylar merakla ilanı beklemeye başladılar. Taban puanın kaç olarak belirleneceği ve yaş sınırının kaç olacağı merakla bekleniyor. Bunların yanı sıra diğer başvuru şartlarının eski dönemlerle aynı olması bekleniyor. adaylar başvurularını yaparken bu şartlara özellikle önem vermelidir.

Gelir İdaresi Başkanlığı tabloda belirtilen yerlerde açık bulunan kadrolara atanmak üzere, 1000 (bin) Gelir Uzman Yardımcısı alımı yapacağı resmi ilan yayınlanarak duyuruldu.

Başvurular, 03 Temmuz 2018 Salı günü başlayıp, 26 Temmuz 2018 Perşembe günü saat 17.30'da sona erecektir. Başvurular, adayların kurumun internet adresindeki “Online Sınav Sistemi”ne kayıt olarak, sistemde yer alan sınav başvuru formunu elektronik ortamda doldurmaları suretiyle yapılacaktır. Başvuru formunun doldurulmasına ilişkin açıklamalar internet sitesinde yer almaktadır. Posta yoluyla gelen başvurular kabul edilmeyecektir.

Giriş sınavının yazılı bölümü 18 Ağustos 2018 Cumartesi günü saat 10.00'da Ankara'da yapılacaktır. Sınava girmeye hak kazanan adayların isimleri ile söz konusu adayların nerede sınava gireceklerine ilişkin listeler, yazılı sınav tarihinden en az 10 gün önce e-Devlet portalı ile GİB resmi internet sitesinde ilan edilecektir. Giriş sınavı, yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalıdır. Giriş sınavının yazılı bölümü test usulü gerçekleştirilecek olup, sınav konularına başvuru kılavuzunda yer verilmiştir.

Başvuru Şartları: En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen dört yıllık fakültelerden birini bitirmiş olmak,

1 Ocak 2018 tarihi itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (1 Ocak 1983 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak), Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak, Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmamak,

ÖSYM tarafından 21 Mayıs 2017 ve 27-28 Mayıs 2017 tarihlerinde yapılan Kamu Personel Seçme Sınavının KPSS (A) P48 türünden 70 ve üzeri puan almış olmak şart.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)