Adli Tıp Kurumu 200 Kamu Personeli Alımı Başvurusu Başlıyor

Adli Tıp Kurumu yayınladığı ilan ile farklı kadrolarda toplam 200 sözleşmeli memur alımı yapacağını açıkladı. İlana göre ortaöğretim (lise), ön lisans ve lisans mezunları alınacak.

Kamu Personeli Alımı 04.06.2018, 00:45
Adli Tıp Kurumu 200 Kamu Personeli Alımı Başvurusu Başlıyor

Alım Yapılacak Pozisyonlar 
Bu ilan kapsamında otopsi için sağlık personeli, büro personeli, teknisyen, mühendis, destek personeli, biyolog, hemşire, laborant ve infaz koruma memuru kadrolarına alımlar gerçekleştirilecektir. 

Başvuru Şartları 
Bu ilana başvuracak adayların başvuru yapacakları statüye ilişkin eğitim şartlarını sağlamaları gereklidir. Ayrıca adayların sahip olması gerektiği ekstra nitelikler de her bir kadro için ayrı ayrı sıralanmıştır. Ortaöğretim (lise), ön lisans ve lisans mezunları başvurabilecek.

Adayların eğitim seviyelerine göre KPSS puanı da istenildiğini ifade etmek gerekir. Bunun için 2016 yılında yapılan KPSS sınavı esas alınmaktadır. Ayrıca adayların en az 70 puan almış olmaları da gereklidir. 

Genel şartlar arasında adayların TC vatandaşı olmaları ve 35 yaşını doldurmamış olmaları gereklidir. Erkek adaylar için askerlik ile ilişiklerinin bulunmaması talep edilmektedir. Ayrıca adayların kamu haklarından da mahrum bulunmamaları icap etmektedir. Başvuru şartlarını taşıyan adaylar alım aşamalarını başarılı bir şekilde geçmeleri durumunda güvenlik soruşturmasına da tabi tutulacaklardır. Bu soruşturma olumlu neticelenirse atama işlemleri gerçekleştirilecektir. 

Başvuru Şekli ve Tarihleri 
Başvurular Adli Tıp Kurumu internet adresi üzerinden gerçekleştirilecektir. Başvurular 4 Haziran tarihinde başlayacak olup son başvuru tarihi 22 Haziran’dır. Adaylar ilan edilen kadrolardan birden fazlasının gerekliliklerini sağlasa dahi sadece bir tanesine başvuru yapabileceklerini belirtmek gerekir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)