Adalet Bakanlığı Bin 344 İcra Katibi Alımı Başvuru Şartları

Tüm illerde görevlendirilmek üzere Adalet Bakanlığı 1344 katip alımı için başvurular 11 Haziran 2018 tarihine kadar devam ediyor. Alım şartlarını ve başvuru şekilleri nasıl yapılacak.

Kamu Personeli Alımı 10.06.2018, 12:14
Adalet Bakanlığı Bin 344 İcra Katibi Alımı Başvuru Şartları

Başvuru Tarihleri. DPB tarafından yayınlanan ilan Adalet Bakanlığının 1344 icra katibi alımı yapacağı ilan edilmişti. İlana göre başvurular 21 Mayıs 2018’de alınmaya başladı. Halen alınmaya devam eden başvuruların son günü ise 11 Haziran 2018 tarihidir.

Bu kapsamda yapılacak olan alımlar iki aşamalı olarak gerçekleşecektir. Başvurusu kabul edilerek listelere giren adaylar ilk olarak uygulamalı, daha sonra ise sözlü sınava gireceklerdir. Sözlü sınav 27 Haziran ile 9 Temmuz 2018 tarihleri arasında yapılacaktır.

Başvuru Şartları. Bu ilana başvurmak isteyen adaylar başvuru formu, diploma, KPSS 2016 sonuç belgesi ile bilgisayar ya da daktilo sertifikası sunacaklardır.

En az lise mezunu olan, örgün eğitimle daktilo ya da bilgisayar dersi alan, TC vatandaşı olan, 1 Ocak 2016 günü itibariyle 35 yaşını doldurmamış, kendi alanından KPSS en az 70 puana sahip, görev yapmaya engel akıl hastalığı olmayan adaylar başvuru yapacaklardır. Adaylar arşiv araştırmasına girecektir.

Başvurusu kabul edilen adayları 4 aşamalı bir süreç beklemektedir. Başvuru puanına göre sırlamaya giren adaylar uygulamalı sınava, sözlü sınava ve güvenlik soruşturmasına gireceklerdir. Tüm bu süreçlerden geçen kişiler Adalet Bakanlığı icra katibi alımı için nihai listelerde yer alacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)