Adalet Bakanlığı 14 Bin 304 Memur Alımı Başvuru Son Günü

Adalet Bakanlığı 14 bin 504 kamu personel alımı için başvurular yarın sona eriyor. Tüm şehirlerde açılan pek çok pozisyon için son başvuru günü yarın olacak. Bütün unvanlarda başvurular 11 Haziran 2018’de sona erecektir.

Kamu Personeli Alımı 10.06.2018, 23:17
Adalet Bakanlığı 14 Bin 304 Memur Alımı Başvuru Son Günü

Alım Yapılacak Pozisyonlar
Adalet Bakanlığı personel alımı ile CTE kapsamına yapılacak olan alımlarda zabıt katibi, icra katibi, aşçı, teknisyen, kaloriferci, şoför, mübaşir, hizmetli, istatistikçi, avukat, psikolog, sosyal çalışmacı, infaz ve koruma memuru, büro personeli, sağlık personeli ve teknisyen alınacaktır.

Başvurular Nasıl Yapılacak
Adaylar istenen belgelerle birlikte bulundukları illerde bulunana Adliyelere giderek istedikleri unvanlara başvuru işlemlerini yapabilecekler.

Bütün Adaylarda Aranan Genel Şartlar
Türkiye'nin bütün illerinden ortaöğretim (lise), ön lisans ve lisans mezunlarından alım yapılacaktır. Her aday başvuracağı pozisyona göre özel şartları sağlamalıdır. Adaylar kendi alanından 2016 KPSS puanı 70 ve üzeri almalıdır. 1 Ocak 2016 itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmalılar. 

Özel Şartlar

Zabıt katibi, mübaşir, şoför, teknisyen, aşçı alımı için sözlü ve uygulamalı sınav yapılacaktır. 
CTE infaz koruma memuru ve büro personeli alımı için son başvuru tarihi 11 Haziran 2018’dir. İnfaz koruma memurluğu için başvuracak adaylar 18 yaşını doldurmuş ve 1 Ocak 2016 tarihi itibariyle 30 yaşını bitirmemiş olmalıdır. Erkeklerde 170 cm ve kadınlarda 160 cm azami boy şartı sağlanmalıdır. Boy ve kilo oranı tabloya uygun olmalıdır. Şoför alımı için E sınıfı ya da yeni tip D sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekir.

Her unvan için ayrı ayrı şartlar belirlenmiş olup, genel şartları taşıyan adaylar özel şartları yayınlanan başvuru kılavuzlarından incelemeleri gereklidir. Adalet Bakanlığı 1344 İcra Katibi Alım kılavuzu için tıklayın. CTE 7467 memur alımı ilan metni için tıklayın. 5.493 Adet Sözleşmeli Pozisyon İçin İstihdam İlanı için tıklayın.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
mehmet. özleyik 3 yıl önce
Şoför