Adalet Bakanlığı 1344 İcra Kâtibi Alımı Yapacak

Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanan duyuruya göre 1344 sözleşmeli icra kâtibi alımı gerçekleştirilecek.

Kamu Personeli Alımı 03.06.2018, 01:58
Adalet Bakanlığı 1344 İcra Kâtibi Alımı Yapacak

Başvuru Şartları 
Bu ilana başvuru yapacak adayların TC vatandaşı olmaları gereklidir. 2016 yılı KPSS puanı ile alım gerçekleştirilecek olup bu sınava giriş tarihinde adayların 35 yaşını doldurmamış olmaları istenmektedir. 
İlan kapsamında lisans, ön lisans ve ortaöğretim mezunu icra kâtipleri alınacak. Adayların eğitim durumlarına göre ilgili puan türünde en az 70 puan almış olmaları gereklidir. Akıl hastalığının bulunmaması ve kişi hakkında yapılacak arşiv araştırması sonucunun olumlu olması gerekiyor. 

Kamu haklarından mahrum olan kimselerin bu ilana başvuru yapmaları mümkün olmayacak. Erkek adaylar için de askerlik ile ilişiğinin bulunmaması şartı aranıyor. Daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip olmak da şartlar arasında yer alıyor. Tüm şartları sağlayan adaylar uygulamalı ve sözlü sınavlardan geçirilecektir. 

Başvuru Şekli ve Tarihleri 
Başvuru yapacak adaylar ilgili belgeler ile adalet komisyonu başkanlıklarına müracaat edecekler. 21 Mayıs 2018 tarihinde başlayan başvuru süreci 11 Haziran 2018 tarihinde sona erecek. Adaylar sadece bir pozisyon için başvuru yapabileceklerdir. Başvuruların ardından KPSS puanlarına göre sıralama yapılacak ve ilan edilen kadronun 20 katı kadar aday uygulamalı sınava çağrılacak. 27 Haziran tarihinde uygulamalı sınava girecek adayların listeleri ilan edilecek ve ardından da 9 Temmuz 2018 tarihinde sınav gerçekleştirilecek.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)