Adalet Bakanı Gül "15.500 Personel Alımı Yapacağız"

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül TBMM Genel Kurulu’nda milletvekillerinin sorularını yanıtladı ve toplam 15.500 personel alımı yapılacağını müjdeledi.

Kamu Personeli Alımı 25.04.2018, 20:30 25.04.2018, 20:30
Adalet Bakanı Gül "15.500 Personel Alımı Yapacağız"

Bu Yıl Sonuna Kadar Alım Yapılacak
Adalet Bakanı Abdülhamit Gül 2018 yılı sonuna kadar toplam 15.500 personel alımı yapacaklarını açıkladı. Bu personel alımlarında adliye ve ceza infaz personeli alınacağı da ifade edildi. 
Bakan Gül bu sene mezun olacak öğrencilerin de bu ilanlara başvuru yapabileceklerini müjdeledi. Böylelikle üniversitelerin son sınıflarında mezun olmayı bekleyen adaylar için de müjdeli bir haber verilmiş oldu.

Hakim Savcı Alımı 
Adalet Bakanı Abdülhamit Gül 2018 yılı kasım aralık aylarında hakim ve savcı alımı yapılmasının düşünüldüğünü ifade etti. Bu tarihlerde gerçekleştirilecek olan alımlara yeni mezun adayların da başvuru yapabilmeleri mümkün olacak. 

Bakan Gül alımının ne zaman yapılacağı ile ilgili net bir tarih açıklamadı. Ancak yakın bir zaman içerisinde ilana çıkılacağını ifade etti. Ayrıca hakim ve savcı alımlarının ne kadar yapılacağı da henüz bilinmiyor. Yayınlanacak ilanlar ile tüm bu hususlar da netlik kazanacak. 

Bakan Gül gençlerden istifade etmek için bu alımların yapıldığına da dikkat çekti. Böylelikle personel eksiklikleri genç personeller ile doldurulacak ve daha düzgün işleyen bir sistem tesis edilecek. 
Adalet Bakanlığı personel alımı ile ilgili yayınlanacak ilanları ve duyuruları sizler de sitemizden doğru ve güncel bir şekilde takip edebilirsiniz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)