7 Bin Bekçi Alımında İllere Göre Dağılım

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından ilan edilen 7 bin bekçi alımı için hangi illere ne kadar kadro verildiği henüz belli olmadı.

Kamu Personeli Alımı 29.05.2018, 00:10 29.05.2018, 00:53
7 Bin Bekçi Alımında İllere Göre Dağılım

Doğu İllerine Ağırlık Verilecek

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayınlanan bekçi alımı duyurusuna ilişkin herhangi bir detay henüz açıklanmadı. Adaylar hangi illere ne kadar personel alınacağı konusunu merakla bekliyorlar. Ancak bu ilerleyen süreç içerisinde açıklanacak.

Her ne kadar net olarak sayılar açıklanmamış olsa da en çok alımın Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerine yapılması beklenmektedir. Böylelikle sokakların daha da güvenli bir hale getirilmesi hedeflenmektedir. Bekçiler gece saat 12 ile 6 arasında görev yapacaklar ve böylelikle asayiş olaylarına karşı önlem alacaklardır.

Başvuru Şartları

Henüz 7 bin bekçi alımı şartları tam olarak açıklanmadı. Ancak en az lise mezunu adayların başvuru yapabileceği belirtildi. Buna göre lisans mezunu olanlar da başvuru yapabileceklerdir. Bunun yanı sıra bir de yaş şartı getirildiğini ifade etmemiz gerekir. Bu kapsamda 18 yaşını doldurmuş ancak 30 yaşını doldurmamış kimseler başvuru yapabileceklerdir. Başvuru şartlarının ayrıntıları ise ilerleyen süreç içerisinde Polis Akademisi Başkanlığı tarafından ilan edilecektir. Böylelikle kimlerin başvuru yapıp kimlerin yapamayacakları da netlik kazanacaktır. Ayrıca bu başvurulara ilişkin ikamet şartının da gelebileceğini ifade etmek gerekir. Dolayısıyla kadro ilan edilmeyen illerdeki kimselerin bekçi olma imkanları da olmayacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)