7 Bin Bekçi Alımı Yapılacak

Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet sayfasında bir duyuru yayınlayarak 7 bin bekçi alımı yapılacağını açıkladı.

Kamu Personeli Alımı 28.05.2018, 11:00
7 Bin Bekçi Alımı Yapılacak

En Az Lise Mezunu

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayınlanan duyuruya göre 7 bin bekçi alımı gerçekleştirilecek. Bekçiler il valilikleri bünyesinde istihdam edilecekler. Alımlar için en az lise mezunu olan adaylar başvuru yapabilecektir.

Bu alım için başka herhangi birdetayın açıklanmadığını da ifade etmemiz gerekir. Hangi ildene kadar bekçi istihdam edileceğine ilişkin de herhangi bir detay duyuruda yer almadı. Başvuru şartlarından da sadece en az lise mezunu adayların başvuru yapabilecekleri yer aldı.

Duyuruda 7 bin bekçi alımışartları ve illere göre kontenjanlarının ilerleyen tarihlerde açıklanacağı ifade edildi. Böylelikle başvuru yapmak için bekleyen adaylar da bu ilanı beklemeye başladılar.

Üniversite Mezunları Da Başvurabilecek

Bu ilanda yer alan en önemli detaylardan birisi de en az lise mezunu olanların başvuru yapabilmesidir. Dolayısıyla üniversite mezunu olanlar da başvuru yapabilecektir. Bu sebeple herhangi bir bölüm sınırlaması da olmayacaktır. Ancak alımlarda KPSS puanı istenip istenmeyeceği ya da nasıl bir alım süreci işleyeceği henüz net olarak bilinmiyor.

Bu sebeple Polis Akademisi tarafından yayınlanacak duyuruları sitemizden takip edebilir ve tüm gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. Başvuruların nasıl yapılacağı, başvuru ücretinin nereye yatırılacağı, alımlarda nasıl bir usul izleneceği gibi hususlar bu ilan neticesinde netlik kazanacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)