500 Komiser Yardımcısı Alımı Yapılacak

Polis Akademisi Başkanlığı yayınladığı duyuru ile Özel Harekat polisleri arasından 500 komiser yardımcısı alınacağını açıkladı.

Kamu Personeli Alımı 17.05.2018, 22:45
500 Komiser Yardımcısı Alımı Yapılacak

Başvuru Şartları Açıklandı

Polis Akademisi Başkanlığı’nın duyurusunda alım yapılacak komiser yardımcılarına ilişkin şartlar da açıklandı. Bu kapsamda başvuracak personellerin en az iki senedir aktif olarak çalışıyor olmaları gereklidir. Bunun yanı sıra 45 yaşını doldurmayan polisler başvuru yapabilecektir.

Ayrıca alınacak komiser yardımcılarının tamamının erkek olacağını da ifade etmemiz gerekir. kıdemli başpolis, başpolis ve polis memurları bu alım için başvurabileceklerdir. Ancak adayların lisans mezunu olmaları şartı aranmaktadır. Bu kapsamda ön lisans mezunu ya da lise mezunu olanlar başvuru yapamayacaklardır.

PAEM Özel Harekat komiser yardımcısı alımları için başvurular 21 Mayıs tarihinden itibaren başlayacaktır. Son başvuru tarihi ise 30 Mayıs 2018 olarak ilan edildi. Adaylar başvurularını Personel Bilgi Sistemi üzerinden yapabileceklerdir. Başvuru için ise 200 lira başvuru ücreti alınacaktır.

Başvuran adayların memuriyetten çıkarmayı gerektiren adli veya idari soruşturma geçirmiyor olmaları da şartlar arasındadır. Ayrıca uzun süreli durdurma cezası ile son 2 yılda kısa süreli durdurma cezalarının alınmamış olması da gereklidir.

Adaylar başvurularını yaptıktan sonra bu şartlar teker teker incelenecektir. Eğer adayların bu şartları sağlamadıkları tespit edilirse bu durumda öğrencilik ile ilişikleri kesilecek ve komiser yardımcısı olmaları mümkün olmayacaktır. Bu şartlar her aşamada re’sen gözetilecektir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)