500 İtfaiye Eri Alımı Başvurusu İçin Son Günler

KPSS 60 puan şartını sağlayan bay ve bayan itfaiye eri alımı için başvurular halen devam ediyor. Son başvuru tarihi ise 25 Haziran 2018’dir.

Kamu Personeli Alımı 21.06.2018, 06:23
500 İtfaiye Eri Alımı Başvurusu İçin Son Günler

İtfaiye Eri Başvuruları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde istihdam edilmek üzere 500 itfaiye eri alımı yapılacağı ilan edilmişti. Başvurular başlamış ve devam etmektedir. Ancak başvuruların sona ermesine sayılı günler kaldı. KPSS sınavına girmiş, 60 puan ve üstü alan adaylar başvuru yapabilecektir.

İtfaiye eri alımı içi sınav yapılacaktır. Sınava katılmak isteyen adaylar İBB üzerinden elektronik olarak başvuru yapabilecektir. Adaylar başvuru yaparken nüfuz cüzdanı fotokopisi, mezuniyet belgesi, KPSS sonuç belgesi, sürücü belgesi, biyometrik fotoğraf ekleyeceklerdir.

Adayların kapalı alan, yükseklik vb. fobisi olmamalıdır. İtfaiye teşkilatının çalışma koşullarına sağlık durumları uyum sağlamalıdır.

Başvuru Şartları

Başvuru yapacak olan adayların en az lise mezunu olması aranır. Lise mezunlarında bölüm şartı aranmaz. Ancak lisans ve önlisans mezunlarından başvuru yapacaklar için kılavuzda belirtilen bölümlerden mezun olmak gerekir.

Lise mezunu erkek adaylar başvuru yapabilirken, lise mezunu bayan itfaiye eri alımı yapılmayacaktır. Başvuru yapacak olan bayanların en az önlisans mezunu olmaları gerekir. Lisans mezunu olanlar da başvuru yapabilirler.

Bu şartları sağlayan adaylar başvuru yapmadan önce kılavuzu dikkatlice incelemelidir. Şartları sağlayan adaylar 25 Haziran 2018 tarihi mesai bitimine kadar elektronik olarak başvuru yapmalıdır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)