400 Gelir Uzman Yardımcısı Alınacak

Gelir İdaresi Başkanlığı bünyesinde toplam 400 gelir uzman yardımcısı alımı gerçekleştirilecek.

Kamu Personeli Alımı 07.06.2018, 21:04
400 Gelir Uzman Yardımcısı Alınacak

Alım Yapılacak Pozisyonlar

Bu ilan kapsamında 3 farklı kategoride alım gerçekleştirilecek. Aslında her bir kategoridekilerin statüsü gelir uzman yardımcısı alımı olacak ancak mezun oldukları bölümler farklılık arz edecek. Bu kapsamda her birisi Ankara’da istihdam edilecektir.

Başvuru Şartları

İlk grup için hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, İİBF bölümleri kabul edilmektedir. Bu gruptan toplam 300 personel alımı yapılacak

İkinci grup için bilgisayar mühendisliği, elektrik elektronik mühendisliği, yazılım mühendisliği, bilgisayar ve yazılım mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, enformasyon sistemleri mühendisliği, elektronik mühendisliği, bilişim sistemleri mühendisliği bölümlerinden toplamda 50 personel istihdam edilecektir.

Üçüncü grup için ise istatistik bölümü mezunlarından 50 kişi alınacaktır.

Adayların 35 yaşını doldurmamış olmaları isteniyor. Bunun yanı sıra her bir grup için ilgili puan türünden en az 70 puan almış olmaları da isteniyor.

Başvuru Şekli ve Tarihleri

Bu ilanlara başvuru yapacak adaylar için başvuru tarihleri 10-19 Temmuz 2018 arası olarak ilan edildi. Adaylar başvurularını Gelir İdare Başkanlığı’nın sınav başlıklı resmi web sitesi üzerinden gerçekleştirecekler. Formun nasıl doldurulacağına dair bilgilendirmeler sitede yer alıyor. Adaylar yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı sınavdan geçecekler. Tüm bu aşamalar neticesinde başarılı olan adayların güvenlik soruşturmasına tabi tutulacaklarını da belirtmek gerekir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)