18 Bin Merkezi Atama Sonucu Açıklandı 19 Kadro Boş Kaldı

Sağlık Bakanlığı, KPSS 2018/5 tercih sonuçlarının açıklandığını duyurdu. Tercih yapan adaylar ÖSYM’nin sonuç sayfasından yerleştikleri yerleri öğrenebilecek.

Kamu Personeli Alımı 19.06.2018, 22:10
18 Bin Merkezi Atama Sonucu Açıklandı 19 Kadro Boş Kaldı

19 Kontenjan Boş Kaldı

Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı için yapılan tercihlerin sonuçları açıklandı. Adaylar ÖSYM sonuç sayfasına TC kimlik numarası ve şifreleri ile girip yerleştikleri yerleri öğrenebilecekler. Yerleştirmeler kapsamında ortaöğretim, ön lisans ve lisans mezunu adayların atamaları gerçekleştirildi. Ortaöğretim ve ön lisans kadrolarında herhangi bir boş kontenjan kalmazken lisans mezunları için ayrılan kadrolardan 19’u boş kaldı.

Atama Puanları Açıklandı

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan verilere göre her bir kadroya ait en düşük ve en yüksek puanlar açıklandı. Böylelikle önümüzdeki sınavlara hazırlanacak olan adaylar da hedeflerini isabetli bir şekilde belirleyebilecekler.

Sağlık Bakanlığı kaç kişinin tercih yaptığına dair verileri de paylaştı. Bu kapsamda ortaöğretim mezunları için ayrılan 2.181 kadro için toplamda 51 bin 70 kişi tercih yaptı. Ön lisans mezunları için ayrılan 5.567 kadro için ise 42 bin 345 kişi tercih yaptı. Son olarak 10 bin 252 lisans kadrosu için 29 bin 650 kişi tercihte bulundu. Lisans kadrolarından ise toplamda 19 kadro boş kaldı. Ancak ortaöğretim ve ön lisans kadrolarında herhangi bir boş kontenjan kalmadı. Adaylar bu aşamadan sonra ise yerleştikleri yerlere giderek gerekli belgeleri teslim edip görevlerine derhal  başlayabilecekler.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)