177 Danışma Memuru Alınacak

İŞKUR üzerinden yayınlanan ilanlara göre en az lise mezunu toplam 157 danışma memuru alınacak.

Kamu Personeli Alımı 24.06.2018, 21:45
177 Danışma Memuru Alınacak

Başvuru Şartları

Danışma memuru alımları için en az lise mezunu olmak gerekiyor. Bunun yanı sıra adayların vardiyalı olarak çalışabilmeleri gereklidir. Diksiyonu düzgün olan ve dış görünüşüne de özen gösteren adaylar tercih edilecektir. Ayrıca tecrübesi olan adayların tercih sebebi olacağını da belirtmek gerekir. Bu şartlar tüm ilanlarda ortak olarak bulunan özelliklerdir. Bunun yanı sıra ilana çıkan firmaların kendi özel şartları da bulunmaktadır. Dolayısıyla adayların başvuru yaparken bu özel şartları da incelemeleri gerekmektedir.

Başvuru Şekli

Danışma memuru alımları İŞKUR üzerinden gerçekleştirildiği için adayların başvurularını İŞKUR üzerinden gerçekleştirmelerigereklidir. Bunun için de adayların İŞKUR’a üye olmaları gerekiyor. Üyelik işlemleri internet üzerinden gerçekleştirilebileceği gibi en yakın İŞKUR il müdürlüğüne giderek de yapılabilir. İŞKUR sistemine üye olduktan sonra yapılması gereken ise özgeçmiş oluşturmaktır. Özgeçmişiniz ne kadar dolu ve gerçek olursa işe girebilmeniz de o kadar kolay olacaktır.

Tüm bu aşamaları tamamladıktan sonra yapmanız gereken ise başvuru yapmaktır. Bunun için ilanları teker teker incelemeli ve şartlarını sağladığınız ilana başvurunuzu yapmalısınız. Başvurunun ardından firma tarafından başvurunuz değerlendirilecek ve ardından da sınava alınacaksınız. Bu aşamaları da başarılı bir şekilde geçerseniz İŞKUR danışma memuru alımı sürecini tamamlamış olacaksınız ve görevinize başlayabileceksiniz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Handan Eyuplar 3 yıl önce
Halkla ilişkiler ve Tanıtım 2.Sınıf sonradan okuyanlardanım. Başörtüsü sorunu 2 üniversitem yarım kaldı işim veya mesleğim olursa üniversitemi tamamlayacağım. Bana uygun işlerden haberim olsun lütfen Kayseri \Talas