10 Bin Bekçi Alımı Daha Yapılacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hali hazırda duyurusu yayınlanan 7 bin bekçi alımının ardından 10 bin daha bekçi alınacağını ifade etti.

Kamu Personeli Alımı 02.06.2018, 00:36
10 Bin Bekçi Alımı Daha Yapılacak

81 İle Bekçi Geliyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bugüne kadar toplam 8.182 bekçinin atamasının gerçekleştirildiğini ve göreve başladıklarını ifade etti. Evrakları devam eden ve önümüzdeki günlerde göreve başlaması beklenen toplam 1.267 kişi olduğu da Bakan Soylu tarafından ifade edildi.

8 bin bekçiye ek olarak hali hazırda duyurulan 7 bin bekçi alımının gerçekleştirileceğini ifade eden Bakan Soylu bu sayede 81 ile mahalle bekçisi gönderilmiş olacak. 7 bin bekçi alımı tamamlanmasının ardından ise 10 bin bekçi alımının yapılacağını Süleyman Soylu aktardı. Herhangi bir tarih vermese de yakın bir zaman dilimi içerisinde alımların yapılacağını da ima etti.

Sadece İstanbul’da görev yapan bekçilerin sayısının 2.200 olduğunu ifade eden Bakan Soylu yeni alımlarla birlikte bu sayının 3 bine çıkarılacağını dile getirdi. Böylelikle İstanbul’un sokaklarında geceleri bekçiler dolaşarak güvenliği sağlayacaklar.

Bekçi alımları aynı zamanda gençler için de bir istihdam kapısı oluşturacak. Ancak askerlik ve boy şartlarının katı olması pek çok kişinin de başvuru yapmasını engellemektedir. İşte bu sebeple adaylar bir nebze olsun esnemeye gidilmesini talep ediyorlar. Böylelikle daha fazla kişi başvuru yapabilecek ve aralarından liyakat oranı daha yüksek olanların ataması gerçekleştirilebilecek.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
Burak Kars 3 yıl önce
Bekçi Alımı İçin Nereye Baş Vuru Yapıyoruz
Mehmet kahraman 2 yıl önce
Bende baş vurmak istiyorum